Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ahogy azt Demeter Dávid iskolaigazgatótól megtudtuk, a következő tanévtől kezdve indítanák a hároméves lovászképzést. A lovászat ugyan nem szerepel az akkreditált szakok között, de az állattenyésztés szakon belül lehetőség van helyi fejlesztésű tantárgyakat is tanítani, azaz olyanokat, amelyek által egy bizonyos területen igényelt szakembereket képeznének, helyi igényekre válaszolva. Adott esetben a Puskásban lótenyésztés, lóegészségügy lehetne ilyen tantárgy.
A Puskás Tivadar Szakközépiskolát a kőröspataki Kálnoly Alapítvány kereste meg kérésével, hogy kínálja fel ezt a lehetőséget is a diákoknak. Mivel az általa fenntartott és működtetett lovarda jó kapcsolatokat ápol a mezőhegyesi Kozma Ferenc Szakképző Iskolával, annak specifikus tananyagai az elméleti oktatásban elérhetők lennének a helyiek számára is, a későbbiekben csereprogramokra is sor kerülhet majd. Az oktatáshoz szakembereket is biztosítana az alapítvány, de gyakorlatra is fogadná a diákokat.
A Puskás Tivadar Szakközépiskola jelenleg mintegy 40 háromszéki céggel ápol jó kapcsolatokat.
– Így lehetünk sikeresek, ha a vállalkozók jelzik szakemberigényeiket, s az iskola válaszol azokra, hiszen a továbbiakban a cégek kell neveljék, képezzék, majd alkalmazzák a végzősöket – mondta Demeter Dávid. – Egyre többen vesznek lovat, de nincs ahol tartsák, akár vállalkozási forma is lehetne, hogy egy falusi istállóban 5–10 lovat valaki ellát – indokolta az új szak szükségességét az igazgató.