Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egyed Emőke egyesületi vezető érdeklődésünkre elmondta, hogy a helyi önkormányzattal valamint a TEGA-val közösen, illetve a Memento kocsma segítségével (amely a begyűjtő helyen, Barót központjában, az asztalt biztosította, illetve meleg teát szervírozott a kilenc önkéntesnek) megszervezett hétvégi esemény a vártnál sikeresebb volt, ilyen nagy mennyiségű hulladékot ugyanis még soha nem gyűjtöttek össze a 2011-től rendszeresen megszervezett akcióik során.
Igaz ugyan az is, hogy 2019–2020-ban nem szerveztek gyűjtést, így elképzelhető, hogy felgyűlt a lakosságnál a hulladék. Amit, legalábbis az elektronikus hulladék esetében, a TEGA jóváír, egy kilóért cserébe 30 banit.
A fiatal környezetvédők arra is vállalkoztak, hogy segítséget ajánlottak azoknak, akik nem tudták a helyszínre szállítani a leadásra szánt dolgaikat, legközelebb pedig június első felében ismét megszervezik a hulladékgyűjtést, melyre a jelek szerint van igény Baróton. Közben egy felmérést is végeznek Baróton, és a hozzá tartozó falvakban, arról kérdezve az ott lakókat, hogy mennyire vannak tisztában a szelektív hulladékgyűjtéssel, mennyire ismerik az egyesületet és tevékenységét stb. Arról szeretnének tiszta képet kapni, hogy tíz év alatt (mivel 2011-ben már végeztek hasonló felmérést) mennyire változott a lakosság igénye, hozzáállása a szelektív szemétgyűjtéshez, egyáltalán a környezethez, annak tisztaságához.