Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Három szakszervezeti szövetség, a Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége, a Spiru Haret Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége és az Alma Mater Országos Szakszervezeti Szövetség e héten sztrájkőrséget tart a kormány épülete előtt, szerdán a Kovászna megyei SZTSZSZ-t is képviseli három tag, közöttük Nagy Gábor szakszervezeti vezető is. Hogy a következő évben a tiltakozás milyen formáira kerül sor – ha egyáltalán lesz – az annak a szavazásnak a végeredményétől függ, amelyre e hét elején kerül sor a pedagógusok körében. Lehet voksolni az első félév lezárásának megtagadására, a második félév megkezdésének elhalasztására, figyelmeztető és általános sztrájkra.
– Hétfőtől szerdáig erőltetett menetben gyűjtjük az aláírásokat, de a megye nagy líceumaiban nehézkesebben halad a folyamat. Viszont, ha nem érjük el az 50%-ot, a tiltakozási akciónak nem lesz meg a háttere – mondta lapunknak Nagy Gábor, aki a tanügyiek sérelmeit sorolta: a 2020 szeptember 1-jétől előírt 16%-os fizetésemelést – ami a jövőre jósolt 6 %-os inflációt nézve még legalább ennyivel meg kellene fejelni – kormányrendeletekkel halasztgatták eddig. Legutóbb egy 2022 januárjától alkalmazandó 4%-os emelést készített elő a kormány, de ez számunkra elfogadhatatlan, a PIB 6%-nak az oktatásra fordítását pedig tizenegyedére odázták el.