Ejha! 300 000 ezer euros projekt-azaz terv-(de mar nem beszelni magyar) , amibol 2 mosdo 80 000 euro!!?? Hiaba , na, sjejtettuk , hogy azert van penze a tanacsnak…..erre.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egyelőre nem fogtak neki Sepsiszentgyörgyön azon ifjúsági park kivitelezésének, amelynek – az eredeti tervek szerint – idén nyáron kellett volna elkészülnie. A kezdeményező fiatal tanácsosok szerint „mások voltak a prioritások”, de a tervről nem mondtak le.
Kelemen Szilárd és Zsigmond József megyeszékhelyi RMDSZ-tanácsosok 2016 novemberében jelentették be, hogy megoldják: legyen egy hely a városban, amely csak a fiataloké. A kezdeményezőknek az 1918. December 1. út régi, Petőfi úti részén, az Arany János utcával szemben lévő füves háromszögre esett a választása. Úgy fogalmaztak: egyszerre három dolgot oldanánk meg. Nem panaszkodnának a lakók a lakónegyedekben, hogy hangosak a fiatalok, nem panaszkodnának a fiatalok, hogy nincs hova menniük, és rendbe tennénk a város egyik forgalmas helyén lévő terét.
Azt mondták, modern környezetet alakítanak ki, fákkal, bokrokkal, amelyek szerepe nemcsak az, hogy jó levegő és kellemes környezet legyen, hanem az is, hogy az út felől is „elrejtse” az ott tartózkodókat, „nehogy már apuka az autóból lássa, hogy mi történik ott”, kis amfiteátrummal, ahol akár tanórákat is tartani lehetne, vécével és – természetesen – internettel. Egyelőre azonban se hang, se kép.
– A tervről nem mondtunk le, csak kicsit átrendeződtek a prioritások. Arra számítunk, hogy idén kiírják a közbeszerzést, és a dolgok rendben lesznek. Ez egy multianuális projekt, mindig annyi pénzt lehet elkülöníteni, amennyit fel tudunk használni – mondta el megkeresésünkre Zsigmond József.
Az elképzelés megvalósítását nem segítette az sem, hogy az ötlet nem nyerte meg a környéken lakók osztatlan tetszését, talán nem is annyira a fiatalok esetleges jelenléte, hanem a „budi” építése zavarta őket, és egyféle – nem túl erőteljes – kampányba kezdtek a projekt ellen.
A fiatalok nem adták fel, hanem ajtóról ajtóra járva, divatos szakszóval door to door módszerrel, meggyőzték az érintetteket, hogy egyrészt, nem „budi”, hanem egy kulturált mosdó épül (mondjuk, a bemutatott tervek szerint, a két, összesen 6,8 négyzetméteres illemhely csekély 80 ezer euróban, egy kisebb családi ház árában áll – abból lehetne is rendes vécét építeni – szerk.), másrészt a projektnek sokkal több a pozitív oldala, mint a negatív.
A terv élvezi a diáktanácsok és az ifjúsági szervezetek feltétlen támogatását. Kelemen Szilárd, aki azóta a legnagyobb háromszéki ifjúsági szervezet, a HÁRIT elnöke lett, azt mondja, a létesítmény egy valós igényt elégítene ki, és ilyen minden „rendes városban” van. Elismeri, ez nem az ő „találmánya”, hanem a szegedi sétálóutcában lévő Ifjúsági kráter nevű helyből „inspirálódott”.
A 300 ezer eurós projekt megvalósítási határideje egy év (volt), bár nem kizárt, hogy azt a közbeszerzés kiírásától kellene számítani, sőt, tekintettel arra, hogy az utóbbi időben alig lehet kivitelezőt találni, a közbeszerzés odaítélésétől. Arra azonban egyelőre várni kell. Az ilyenre szokták mondani: jobb (lenne) később, mint soha. <<
Ejha! 300 000 ezer euros projekt-azaz terv-(de mar nem beszelni magyar) , amibol 2 mosdo 80 000 euro!!?? Hiaba , na, sjejtettuk , hogy azert van penze a tanacsnak…..erre.
Ami a legjobban tetszik az,”hogy apuka ne lássa őket”,Gratulálok, így kell buzdítani az ifjúságot, hogy semmibe vegyék szüleiket és titkolózzanak előttük.S miféle az a „csekély” 80 ezer euró … bah, van nekünk pénzünk elég, csak ne rázzuk fel nagyon a port a ronggyal.Ők hallják amit mondanak vagy csak nekem tűnik abberált összegnek a véce ahova tudjuk mi kerül.Talán nincs ennél fontosabb dolog a városban? Miért nem adják az összeget a kórháznak vagy rászorulóknak gyógyszerre, kezelésre?És minden rendes városban aszfaltozott járdán lehet járni ahol nem kell attól tartani kitörik az ember bokája mert nem figyel a lába elé.Nem hiszem hogy olyan lényeges lenne hogy az ifjúság ott is internetezzen, máris megjelenik szemem előtt ahogy ücsörögnek az amfiteátrumban és mindenki nyomogatja a telefonját …
Zsigmond tanácsos úrnak is csurrana egy kicsi abból a sok euróból, mint az általa kitalált Sic kártyák által. Volt valakinek előnye azok által? A sok diákkal megcsináltatták.Egy évig voltak érvényesek. Aztán újat kellett kiváltani.Újabb fotózás.Na és ki a fotós? A tanácsos úr öccse!! Gondolom, ingyen csináltak mindent. Még a Vadászmúzeumban sem adtak kedvezményt általa.
Ez a Zsigmond nagy ellenzekinek indult az elejen, aztan belekostolt a jova es rajott, hogy minek annyit akadekoskodni, mikor szep az elet….
Nem is értem ,éppen ezért valaki kerülne-e aki megmagyarázza,hogy miért NEM JÓ A VÁROSI PARK A FIATALOKNAK-
MIÉRT KELL KÜLÖNCKÖDNI VAGY TALÁN KASZTOKAT AKAR A POLITIKA LÉTREHOZNI– EMBER-EMBERT ELVÁLASZTANI EGYMÁSTÓL – GENERÁCIÓKAT EGYMÁSNAK USZÍTANI A TÁRSADALMAT KÜLÖNBÖZŐ RÉTEGEKRE MEGOSZTANI. MIÉRT NEM JÓ A KÖZÖS – VEGYES A VÁROSI NAGYPARKBAN ????????????????????????????????????