Nem helyénvaló, hogy Kovászna városában, ahova szabadeséssel érkezik a víz a Bászka patakából, többet fizetnek a vezetékes vízért, mint Sepsiszentgyörgyön, ahol fúrt kutakból nyerik azt – jelezte felháborodását egy Kovásznai lakos szerkesztőségünknek. Kozsokár Attilát, az Aquacov Társulás igazgatóját kérdeztük, mi az alapja a vízdíjszámításnak, jogosan háborog-e olvasónk.
Kozsokár Attila érdeklődésünkre közölte, 2013 óta egységes díjszabás van mindazon helységekben, ahol az Aquacov biztosítja a vezetékes ivóvizet és működteti a csatornahálózatot. Igy a megye 13 községében és négy városában (Kézdivásárhelyen, Sepsiszentgyörgyön, Kovásznán és Bodzafordulón) ugyanakkora a víz díja, függetlenül attól, hogy milyen módszerrel nyerik a vizet a rendszerbe.
Olvasónk véleménye szerint, ha az ivóvíz szabadeséssel érkezik Kovásznára és nem fúrt kutakból nyerik ki azt, a kisebb energiabefektetés okán olcsóbb is kellene lennie a szolgáltatásnak. A közművek igazgatója azonban elmagyarázta, hogy a valóság azért fest másképpen, mert az európai szolidaritáselv alapján a nagyobbaknak segíteniük kell a kisebbeket: bár a városban könnyebb és gazdaságosabb fenntartani a vezetékes rendszert, mint a kistelepüléseken működtetni azt, ugyanazt a tarifát fizetik mindenütt.
Kovászna városa egyébként kivételes helyzetben van olyan értelemben, hogy a vezetékes vizet felszíni vizekből nyerik – 90 százalékban a Bászka-patakból és 10 százalékban a Kovászna-patakból. Ez azonban mellékes, mert a Közszolgáltatásokat Szabályozó Országos Hatóság (ANRSC) követelményeinek és a hatályos törvényeknek megfelelően minden olyan megyében, ahol regionális vízszolgáltató van, egységes tarifát alkalmaznak.
Az ivóvíz köbméterének ára jelen pillanatban 8,80 lej, a szennyvízé pedig 6,17 lej (áfával).
Képünk illusztráció.
Fotó: Haáz Vince
Lassan, lassan a politikai maffia mindenre rátette a kezét!
Ők uralják az ívóvizet, szennyvizet, szemetet,stb! A megye lakossága így sima 10%ot adókkal együtt befizet a maffiának!!! Mikor lesz vége?! Államosítást!!!!!