Dupla jegyeket adjanak, megerdemlik.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mint a szakszervezeti vezető elmagyarázta, nincs tisztázva minisztériumi, tanfelügyelőségi szinten, hogyan kell alkalmazni ezt a megvonást. Egyszerű az eset, ha valakinek egyetlen munkahelye, munkaszerződése van (bármilyen állami intézményben), mert akkor simán alkalmazható a rendelet. De ha a 8000 lejes jövedelmet úgy valósítják meg a pedagógusok, hogy plusz órákat vállalnak fel – és erre külön munkaszerződést kötnek, mert ez az előírás – akkor már nem tudni, jogosultak-e a napi 17 lejes ételjegyekre vagy sem. A megyei szinten magasnak számító fizetésekben egyébként nemcsak a plusz órák van benne, hanem az érdemfokozat és az egyes tanügyi fokozat megszerzésébe befektetett energia is – magyarázta Nagy Gábor.
Az ételjegy megvonása leginkább a magyar tagozatos tanítókat érintik, hiszen nekik külön számolják el a magyar órákat: ők ugyanis heti 4-5 órával többet dolgoznak a román kollégáiknál.
„Visszás a helyzet, mert múlt hónapban, a novemberi fizetések kiadásakor egyes megyékben megvonták az ételjegyeket – Kovászna megyében is – másokban nem, és mindkét eset rendben volt, azaz nem volt következményük”, tudtuk meg Nagy Gábortól.
Most közeledik a novemberi fizetések kiutalásának ideje, ezért is nőnek a feszültségek: a Székely Mikó Kollégiumban japán sztrájkba léptek az érintettek, csütörtökön fehér szalaggal a karjukon tartották az órákat. A kollégium, társulva a Mihai Viteazul Főgimnáziummal, levélben kérte az illetékes minisztériumot, hogy egyértelműsítse a rendelet szövegét. A levél eljuttatásához a Kovászna megyei prefektus, Ráduly István közbenjárását is kérték.
A szakszervezet eddig több ízben próbálta tisztázni, hogy egy munkaszerződéssel vagy többel megszerzett jövedelemről van szó, beadványt is írt a munkaügyi minisztériumhoz, kedden is tárgyalt a kormánytisztviselőkkel, de eredmény még nincs, mára ígértek választ az illetékesek.
Fotó: Veres Nándor
Dupla jegyeket adjanak, megerdemlik.
8000 lejes netto? Ez hol van, Hollandiaban? 🙂
Olyan szamok keringenek itt, hogy a mai szentgyorgyi fiatal a hallatuk lattan azonnal emigral.
Ritka egy nagy számú élösködőt foglal magába ez a tanügy és ezt nem a tanárokra értem.
Természetes, hogy nem jár ha 8000 lejnél nagyobb a jövedelme.
Az ételjegy megvonása leginkább a magyar tagozatos tanítókat érintik, hiszen nekik külön számolják el a magyar órákat: ők ugyanis heti 4-5 órával többet dolgoznak a roman kollégáiknál. És kulon kifizetik a roman órakat is ami még 1200 lej pusszot jelent a roman kollegákal szemben
Tanult emberek es megse ertik a 8000 lej az akarhogy is 8000 lej, nem csodalkozom,hogy a diakok fele szemi analfabeta!!!!!!!!!!!!!!
Nagy Gabor mar mikor huz el a kozeletbol_? Menjen a felesege utan nyugdijaskodni, eleget szerepeltek .