Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A háromszáz példányszámban megjelent, színes képekkel, rajzokkal és érdekes feladatokkal ellátott munkafüzet 19 sepsiszentgyörgyi épületet, teret, szobrot mutat be a diákoknak – tájékoztattak a kiadvány szerkesztői, rajzolói. A munkafüzet lefedi a városközpontot és a fontosabb óvárosi utcákat, a cél pedig az volt, hogy a kisdiákok játékosan ismerkedjenek meg a várossal, annak olyan oldalát is megismerjék, amelyről eddig keveset tudtak.
Szőcs Borbála, a füzet szerkesztője elmondta: számukra is kihívás volt egy-egy épület történetének a feltérképezése, ebben nagy segítséget kaptak József Álmos helytörténésztől. Azt szeretnék, ha a sepsiszentgyörgyi diákok észrevennék az őket körülvevő épületeket, utcákat, és megismernék azok múltját, történetét. Ugyanakkor segítség a pedagógusok számára is, hiszen amikor a diákokkal sétálnak a parkban, megnézhetik a különböző emlékműveket, épületeket, majd közösen oldhatják meg a feladványokat.
Dávid-Kátai Eszter, a munkafüzet grafikai arculatának tervezője elmondta: archív és új fényképek segítségével rajzolta meg a város arculatát, de úgy szerkesztették a füzetet, hogy bizonyos rajzokat a tanulóknak kell kiegészíteni, folytatni vagy berajzolni.
Oláh Kata szerkesztő a kiadvány létrejöttéről beszélt, mint mondta, a Román Kulturális Alapnál pályáztak sikerrel, így nyomtattak ki 300 munkafüzetet, melyek román nyelvű fordítása is folyamatban van. Első körben a Székely Mikó Kollégium és a Református Kollégium 3–4. osztályosai kapják meg ingyen ezeket a munkafüzeteket, de szeretnék, ha más gyerekekhez, a város többi iskolájába is jutna majd. <