Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Magyar Földművelésügyi Minisztérium által támogatott verseny célja az anyaországtól elcsatolt területeken élők kulturális, épített örökségéhez tartozó vagy gasztronómiai értékeinek, hungarikumainak a felkutatása, népszerűsítése, úgy, hogy mindegyik régióból az 5–8. osztályosokból álló csapatok a többiek értékeit is megismerjék. Három online forduló után személyesen is megismerkedhetett egymással, és versenylázban éghetett az a 13, háromfős csapat, amelyik az Erdélyben induló 37-ből kiválóan teljesítette az előző feladatokat.
Grüman Róbert, a megyei tanács alelnöke köszöntötte a főleg Hargita és Kovászna, de Erdély távolabbi részeiből, Fehér és Bihar megyékből érkezetteket is, külön értékelve a felkészítő pedagógusok áldozatos értékmentő munkáját. Szőts-Papp Zsuzsa, a verseny koordinátora, a Kovászna Megyei Értéktár Bizottság elnöke a gyermekek töretlen lelkesedését, kíváncsiságát méltatta. Ezután került sor a csapatok bemutatkozására, és saját településük valamely értékéről készített kis videofilm levetítésére, amelyben a technikának, az ismereteknek és a kreativitásnak is meg kellett mutatkoznia. Így a több száz éves templomok mellett az erdővidéki múzeumot, Jancsó Benedek életútját, a micskei Jakó Zsigmond-kúriát, a gyergyószentmiklósi angadzsaburt (hurutlevest) is bemutatták a diákok. A következő fordulóban is igen változatos feladatokat (képrejtvényt, anagrammát) kellett megoldaniuk, hagyományos ételek (kürtőskalács, töltött káposzta, zakuszka) elkészítési módját ismertetniük.
Két feladvány között Lezsák Sándor, a magyar országgyűlés alelnöke, a Lakitelek Népfőiskola Alapítvány elnöke is megtisztelte jelenlétével a vetélkedőt, amelynek résztvevőit parlamenti látogatásra, a legjobbakat pedig a magyar csúcsteljesítményeket, hungarikumokat leltározó kirándulásra invitálta. Könyveket is hozott ajándékba. Ígérete szerint a versenyt jövőre már a kilencedikeseknek, azután pedig a tizedikeseknek is kiírják.
Míg a diákok és kísérőik ebédeltek, a zsűri kiértékelte a látottakat-hallottakat. Szőts P. Zsuzsa, Szebeni Zsuzsa, a Balassi Intézet szentgyörgyi fiókjának vezetője, Szémann Péter EMKE-elnök és Márkosi Márta, a Székely Mikó Kollégium tanárnője úgy döntött, a vetélkedő áprilisi lakiteleki döntőjébe, ahol a továbbjutók a muravidékiekkel, vajdaságiakkal és felvidékiekkel is megismerkednek, a végig kivételes teljesítményt nyújtó micskei Időutazókat (I. helyezett), a gyergyócsomafalvi Köllő Miklós utódait és a gyergyóditrói Székely Hármas csapatot küldi. Júniusban négynapos csernátoni értéktáborba várják a szervezők a regionális döntő minden csapatát, addig is arra biztatta Szőts-Papp Zsuzsa a diákokat, hogy helyi értékeiket egy alapos ismertető kíséretében terjesszék fel az Erdélyi Értéktár Bizottsághoz.