Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szalagvágásra a református templomban megtartott hálaadó szentmise után került sor, a magyar kormány nemzetpolitikai államtitkára, Potápi Árpád és az államtitkárság főosztályvezetője, Brendus Réka, valamint helyi és megyei önkormányzati vezetők jelenlétében. Potápi az ünnepségen elmondta, az óvoda- és bölcsődeépítési programot az anyaország kormánya azzal a céllal indította el, hogy a magyar gyermekeket megőrizzék a magyar közösségnek. Általában ugyanis azok, akik nem magyar nyelven tanulnak, idővel elvesznek nemzeti közösségünk számára. De a vegyes házasságból származókat is szívesen látják az óvodákban – említette meg.
Az óvodafejlesztési programot Erdélyben a Romániai Magyar Pedagógusszövetség koordinálja. Szabó Margit, aki alsóháromszéki RMPSZ-elnökként és az uzoni iskola igazgatónőjeként is illetékes, elmondta: az épületben a korábbi évtizedekben szolgálati lakások voltak, majd iskolai osztályok, öt éve azonban megromlott állapota miatt kiürítették. A munkálatok tavaly év elején kezdődtek, nemcsak felújítottak, bővítettek is, a pincében étkezdét alakítottak ki, a tetőteret is beépítették. A 238 millió forintos költségvetésből új bútorzatra már nem futotta, azt majd egy újabb pályázat keretében igyekeznek beszerezni. A református egyház huszonöt éves ingyenes használatra adta át az épületet az RMPSZ-nek, amelyik majd a maga során az önkormányzattal köt szerződést.
Szeptembertől fogják igazán használatba venni, 12 bölcsődés és 70–80 elemi iskolás fogja használni, ugyanis az óvódásoknak uniós finanszírozással épül egy új épület a községközpontban.