Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ma az utolsó nap, amikor a nyolcadikosok beiratkozhatnak valamelyik állami szakközépiskolába, délután pedig már a bejutottak listáját is tudni lehet, azt mindegyik szakiskola kifüggeszti.
Csak egy intézményt lehet választani, de azon belül akár több szakot is meg lehet jelölni a beiratkozási lapon. Ha a jelentkezők száma nagyobb lenne a jóváhagyott helyek számánál egy iskolán belül, akkor az opciók és a felvételi média alapján határozzák meg, ki melyik osztályba kerül majd.
Túljelentkezés esetén 5-8 osztályos alapismeretekből tesztet írnak, az arra kapott jegy (30%) és a képességvizsga átlaga (70%) alapján számolnak.
Sepsiszentgyörgyön, a Berde Áron szakközépiskolában magyar tagozaton két kereskedelmi osztályt, duális képzésben egy-egy fél szakács-pincér osztályt indítanak, míg a Puskás Tivadar líceumban ipari gépészeket, autószerelőket, CNC-operátorokat, karosszérialakatosokat, elektrotechnikusokat és villanyszerelőket képeznek három, illetve (a Kós Károlytól „megörökölt” profilokon) kőműveseket egy fél osztályban, húsfeldolgozókat, asztalos-parkettázókat, víz- és gázszerelőket, kőműveseket, asztalosokat és varrómunkásokat összesen három és fél osztályban a duális képzés keretei között.
Kézdivásárhelyen az Apor Péter szaklíceumban mezőgazdasági munkásnak, mezőgépésznek és autószerelőnek lehet tanulni, a Gábor Áron szakközépiskolában szállodai dolgozónak, textiltermék-készítőnek és szakácsnak, Kovásznán, a Kőrös Csoma Sándor-líceumban pincérnek, szakácsnak, asztalosnak, Baróton, a Baróti Szabó Dávid szaklíceumban asztalosnak, varrómunkásnak és autószerelőnek. <<