Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szerdai, gidófalvi gazdagyűlésen a különböző intézmények meghívott igazgatói számos ajánlást fogalmaztak meg az állattartóknak. Volt közöttük számos olyan is, amellyel ők maguk sem értettek föltétlenül egyet, de mivel azok uniós szabályozásból fakadnak, muszáj betartani őket.
Érzékeny téma a cementalapú trágyatárolóé, amelynek mégis minden gazdaságban meg kell lennie (többek közt azért, mert Háromszéken alig van iható vizű kút). Állat vásárlásakor dokumentálódni kell, hogy az illető farm, ahonnan származik, nincs-e az APIA nyilvántartásában, mert ha az állat után az eladó már részesült szubvencióban, a vásárló nem fogja azt megkapni. Az állat elhullását 10 napon belül az állategészségügyi hivatalban, de az APIA-nál is kell jelenteni.
A törvénykezés számos rendellenességét reklamálták a jelenlévők: egyik törvény megengedi a lucerna-vetőmag költségének kasszaszalaggal való elszámolását, az APIA rendszere mégis visszadobta azt. A polgármesteri hivatalokra terhelték a legelők üzemtervének az elkészítését, mely igen bonyolult és költséges folyamat, ahhoz viszont fentről nem biztosítottak pénzt, sőt, minden községnek kritikusan kicsi az idei költségvetése. A tanulmányhoz szükség lenne a megyei talajtani intézetek közreműködésére, ilyen nálunk nincs, a brassói pedig saját terepén sem győzi a munkát. A minisztériumban ugyan rábólintottak arra, hogy Háromszéken is létesüljön egy ilyen hivatal, viszont nincsenek szakemberek, akikre lehetne alapozni – mondta Könczei Csaba, a Mezőgazdasági Igazgatóság vezetője. <<