Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dobra Judit, a Székely Mikó Kollégium magyartanárnője szerint minden követelménynek megfelelő, közepes nehézségű, tehát jó tételeket kapott tegnap a magyar dolgozatírásra jelentkező 764 érettségiző. A diákok szerint sem lehetett gond, jókedvűen jöttek ki a vizsgáról, amely megyeszerte incidensek nélkül zajlott.
A reál szakosok Petőfi-vershez kapcsolódó kérdéseket kaptak, majd a második pontnál a bemutatkozással kapcsolatos illemszabályokról kellett esszét írniuk. Végül Zrínyi Miklós Szigeti veszedelem című művében kellett felmutatniuk a barokk eposz jellemzőit.
A humán szakosok Radnóti Miklós Erőltetett menet című versét kapták az első pontnál, az esszét a játéknak a gyermek fejlődésében betöltött szerepéről és fontosságáról írták, míg a harmadik tétel szintén a Szigeti veszedelemről szólt, de nekik a valóság és fikció viszonyát kellett elemezniük.
– Közhelyesen hangozhat, de aki készült, az biztosan jól elboldogult, annál is inkább, hogy az értekezés témája nemcsak a 11.-es, de mindkét 12.-es próbaérettségire fel volt hagyva, és az országosan egységes tétellistán is szerepelt. A tananyagban tanulmányozott műfajokhoz (középkori legenda, barokk eposz, szentimentális levél stb.) vannak kijelölt, ajánlott szövegek, a barokk eposz esetében válogatni sem kellett, erre csak a Szigeti veszedelem a példa – fejtette ki a tanárnő.
Az a követelmény is teljesült, hogy a humánosok feladatának picit nehezebb kell lennie mind a verselemzés, mind a harmadik tétel esetében. A verstételek feltételezték a magyar lírában való tájékozottságot és az ehhez kapcsolódó fogalmak használatát, és értelmező-kompetenciát hivatottak felmutatni.
– Ha lennének tizenkettedikes diákjaim, most nem aggódnék miattuk – tette hozzá Dobra Judit.