Keddtől próbavizsgáznak a nyolcadikosok
Kedden kezdődött, és csütörtökig tart a nyolcadik osztályos diákok képességfelmérő p...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A hétfői legfelsőbb bírósági ítélet kivonatát kedden tették közzé a bíróság honlapján.
A legfelsőbb bíróság elfogadta a kormány és Kovászna megye fellebbezését az első fokú ítélet ellen. Megalapozatlannak találta és elutasította a felperes Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fórumának a megyezászlót kifogásoló keresetét, és érvénytelenítette a Brassói Táblabíróság ítéletét.
A bíróság elfogadta a Sepsireform Egyesület beavatkozási kérését, elutasította viszont a magyar nyelv- és szimbólumhasználat ellen küzdő Méltóságért Európában Polgári Egyesület (ADEC) beavatkozási kérését.
Tamás Sándor, a Kovászna megyei önkormányzat elnöke az MTI megkeresésére elmondta: több éves küzdelem végére került pont az ítélettel egy olyan szimbolikus ügyben, amelyben „a kés immár a csontig hatolt”.
Mint elmondta: Kovászna megye önkormányzata sok évvel ezelőtt, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) korábbi kormányzati szerepvállalása idején született zászlótörvény alapján fogadta el a szimbólumát.
„Miközben azt láttuk, hogy a kormány rendre megerősíti a román többségű községek, városok, megyék szimbólumait, a miénket a fiók mélyére süllyesztették, ahonnan hat évig nem került elő. Az RMDSZ kormányzati jelenléte a fejlesztések mellett azért is fontos volt, mert Cseke Attila fejlesztési miniszter ezeket az elsüllyesztett dossziékat elővette, és a kormány elé vitte, ahol rendre megszülettek a szükséges határozatok. Ez után a székelyföldi románok civil fóruma gyalázatos módon eljárást indított a kormány ellen, és egy kicsit ellenünk is, és újabb egy évet pereskedtünk, míg eljutottunk a mostani ítéletig. Nagyapám arra tanított, hogy ilyen esetben az ember legyen szerény és visszafogott. Látva azonban azt, amit az elmúlt években évtizedekben velünk műveltek, Tamási Áron szavaival üzenem a feljelentőknek, hogy: az igazságot is meg lehet szokni” – mondta az RMDSZ-es politikus.
A zászló kék sávokkal határolt középső, arany színű sávjában kék címerpajzs található, Háromszék hagyományos címerével. A címerpajzsban ezüstkardot tartó páncélos kar látható. A kard szívet szúr át. A címerben a térségre jellemző szimbólumok, a Nap és a Hold is láthatók, a három csillag a megye három székére: Sepsi-, Kézdi- és Orbaiszékre utal. A székelyföldi román szervezetek civil fóruma arra hivatkozva támadta a jelképet, hogy hiányoznak róla a román szimbólumok.
forrás: MTI
fotó: