Zángattak Fotosmartonoson, egy rossz szellemnek sem volt maradása
Viccnek indult, néphagyomány lett a fotosmartonosi zángatás, melynek gyökerei a két ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tamás Sándort a tavalyi úzvölgyi események kapcsán tanúként hallgatták ki a Bákó Megyei Rendőr-főkapitányságon. A beszélgetésre annak apropóján került sor, hogy a Hargita, Kovászna és Maros Megyei Románok Polgári Fóruma (FCRHCM) feljelentette a huszár hagyományőrző egyesületeket (úgy általában), amelyek ott voltak az Úz völgyében 2019. május 12-én. A kihallgatás, amelyet – a megyetanácselnök szerint – egy „rendes” nyomozó vezetett, némi polémiával indult, Tamás Sándor ugyanis elvitatta a Bákó megyei rendőrség illetékességét az ügyben, hiszen a település a Hargita megyei Csíkszentmárton községhez tartozik.
– Amúgy árnyékra vetődtek, mert egy olyan jogszabályra hivatkozva próbálják betiltani a huszárhagyományok ápolását (az emberiség elleni népirtás és háborús bűncselekmények kultuszát tiltó sürgősségi kormányrendelet – szerk.), amit egy normális országban azonnal elutasítanának. Miközben több román katonai hagyományőrző egyesület is működik az ország széltében-hosszában, a román polgári fórum képviselői azt állítják, hogy a hagyományőrző huszárok olyan „paramilitáris alakulat” tagjai, amely felvonulásaival „félelmet kelt” a lakosságban – mondta el megkeresésünkre Tamás Sándor.
Úgy véli, éppen a magukat hazafinak mondó román szervezetek próbálnak félelmet kelteni a magyar lakosságban, éppen ezért felajánlja, hogy – természetesen ingyen és bérmentve – jogi tanácsadással szolgál azoknak, akiket esetleg szintén beidéznek ebben az ügyben a rendőrségre (a moineşti-i ügyészségen nyitott vonatkozó iratcsomó száma 1016/P/2019).