Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszázhuszonegy, túlnyomórészt középiskolás tanuló és százkilencven, többségében általános iskolai tanár megkérdezése után a diáktanács arra a következtetésre jutott, hogy a diákok közel fele nem ismeri az említett, jogaikat és kötelességeiket tartalmazó iratot. Ugyanakkor nagyobbrészt elégedettek azzal a módszerrel, ahogy tudásukat értékelték a tanárok, sokan maguk is éltek a lehetőséggel, hogy minden félévben minősítsék oktatóikat. A megkérdezettek 83%-a jónak tartja azt, hogy tudomást vehet jegyeiről, mielőtt azokat a naplóba beírják, így elméletileg meg is fellebbezheti azokat, és hogy dolgozatjegyeiket az előírás szerint két héten belül közlik velük. Azt viszont különösen nehezményezte a jelentést összegező Marian Calcea elnök, tizenegyedikes diák, hogy a 18. életévüket betöltő, tehát felnőtt diákoknak az általános gyakorlat szerint nem engedik meg a tanintézmény területének elhagyását, ami jogsértésnek minősül.
Rákérdeztünk erre a problémára a Székely Mikó Kollégium igazgatónőjénél, aki azt mondta, ő sem helyesli, hogy a diákok kijárjanak az iskolából szünetekben, miért kellene kivételezni egyesekkel, amikor nem indokolt. Azt, hogy a tanulók is értékelhessék a tanárokat, jó gyakorlatnak tartotta, erre az iskolában is megvan a mód, és biztatják is a diákokat a visszajelzésre, amelynek eredménye az illető tanárhoz és az igazgatóhoz is eljut.
Ami a kötelességeket illeti, a diákok 65%-a vélekedik úgy, hogy azokat teljesítette, az iskolai szabályzatot betartotta. A megkérdezett diákok negyede ugyanakkor tapasztalt már tiszteletlen, nem megfelelő viselkedést a diáktársak és az oktatók részéről.
Igazi észkombájn a márián! 18 és mehet, jöhet a gyerek! Valahol igazuk van, de aki úgy dönt akár be se menjen! Sok iskolában már 8. ban akad 18+ os🤣 nem, h liciben!🤣 1 szakliciben nem elég, h az iskola területén iszik és cigizik?! Ha elfogy a munició újratölt a 18as!😎
Kétlem, h mindenki ismeri a kötelezettségeit! Regényt lehetne írni!!!