A feloldás azért is fog késlekedni, mert sem a halálesetek(nem minden halott volt C19 – es) száma, sem a kirótt büntetések mennyisége nem érte el a várt kótát.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A látogatásról nem értesítette előre a vezetőséget. A kórház menedzserével és orvosigazgatójával nem is találkozott – előbbi gyűlésben volt kollégáival –, ehelyett szétnézett az intézményben, majd később videointerjúban elmondta: arra volt kíváncsi, elegendő-e a felszerelés a betegek ellátására, ugyanis a sepsiszentgyörgyi kórházban fogadják a Kovászna és Brassó megyei pácienseket egyaránt.
Azzal kapcsolatban, hogy a kórház alkalmazottai között 67 fertőzött van, a miniszter nyomatékosította: minden kórházi munkatárs, aki megbetegszik, veszteséget jelent a rendszernek, ami epidemiológiai ankétot is maga után von. Ugyanakkor a felelősségre is felhívta a figyelmet, azokra az óvintézkedésekre, amelyeket ilyen esetekben meg kell tennie a kórházaknak. A miniszter azt ígérte: a látogatás után elvégzi a teljes kiértékelést, amiről a későbbiekben számol majd be.
Tătaru arról is beszélt, minden egészségügyi alkalmazott, aki olyan kórházban dolgozik, ahol COVID–19-cel diagnosztizált betegeket ápolnak, meg fogja kapni a 2500 lejes veszélyességi pótlékot. Arról is beszámolt, hogy jelenleg 70 olyan laboratórium van, ahol valós idejű PCR-készülékekkel lehet kimutatni a koronavírust, de ezek nem működnek teljes kapacitáson, mert nincs elegendő szakértő, aki ismeri a technológiát. A tízezer teszt helyett, amennyi a laboratóriumok napi kapacitása lehetne, jelenleg csak 6000–6200 tesztet készítenek naponta.
A miniszter megerősítette, hogy május 15-étől lazítani fognak a korlátozásokon, de az azonosított fertőzöttek száma egyelőre még növekvőben van. Ezért azt tartja célravezetőnek, hogy a tiltásokat lassan, fokozatosan oldják fel.
A feloldás azért is fog késlekedni, mert sem a halálesetek(nem minden halott volt C19 – es) száma, sem a kirótt büntetések mennyisége nem érte el a várt kótát.
Sorolja fel valaki, hogy az első pozitív tesztek tudomásulvétele után, hány nappal, és mit tettek a gyanus egyénekkel?