Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Diszkriminatívnak tartotta az ifjúsági törvényt Szöllősi Tamás kézdivásárhelyi önkormányzati képviselő (képünkön), a HÁRIT kézdivásárhelyi alelnöke, ezért kezdeményezésére törvénymódosítást nyújtottak be, amit a képviselőház november 29-én el is fogadott.
Szöllősi azért tartotta diszkriminatívnak a 2006-350-es ifjúsági törvény 28-as bekezdését, mert az szigorúan kiköti, hogy ifjúsági alappal csak a megyeközpontok és a megyei tanácsok rendelkezhetnek.
– Amikor bekerültem a kézdivásárhelyi önkormányzati testületbe, szerettem volna egy ifjúsági alapot létrehozni, de mint kiderült, a fent nevezett artikulus miatt nem lehetett – részletezte Szöllősi.
Szerinte ezen megkötés miatt számos ifjúsági szervezet elesett a pénzektől, hiszen nem csak városokon, de falvakon is vannak tevékeny ifjúsági szervezetek, amelyek így csak a megyei alapra pályázhattak. Megoldásként olyan módosítást javasoltak, aminek értelmében minden önkormányzat rendelkezhet saját ifjúsági alappal, ezáltal bővítve a fiatalok lehetőségeit. Hiszen ahol lehetőség nyílt az alap létrehozására, ott az önkormányzatok jelentősen hozzájárultak a fiatalok fejlődéséhez, közvetve elősegítve itthon maradásukat.
Az ifjúsági törvény módosítására vonatkozó, Fejér László Ödön szenátor által kidolgozott RMDSZ-es és MIÉRT-es javaslatot már elfogadta a szenátus, november 29-én pedig döntőházként a képviselőház is jóváhagyta. A sikeres akció után Szöllősi reméli, hogy az önkormányzatok már jövő év közepéig be tudják tervezni a költségvetésükbe az ifjúsági alapot.