A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
2013 volt az első év, amikor az Egy gyümölcsfa a jövő nemzedéknek program keretében a HKA Magyarhermányban kiosztott 275 csemetét, és azzal szembesültek, hogy nagy igény van a kis fákra. Így tűzték ki maguk elé azt a nagyszabású célt, hogy 10 év alatt 40 ezer csemetével gazdagítják Háromszéket. A program kezdetben úgy zajlott, hogy székenként egy-két település kapott ingyen a gyümölcsfákból, ám öt éve – az állandó nagy igényt látva – változott a módszertan: az alapítvány adott pár száz csemetét, ugyanannyit pedig megvett az önkormányzat, a közbirtokosság vagy egy egyesület, és így önrészükkel is hozzájárultak a közösség gyarapodásához.
Az alapítványon belül Fleckhammer Ottó kuratóriumi elnök a csemeteprogram felelőse, lebonyolítója és egyik fő támogatója. Sok-sok munkaórát jelent számon tartani, hogy a közel 50 fajta őshonos csemete közül miből mennyi kel útra egy-egy falu felé, vagy megszervezni a kiosztásukat, illetve addig is átmenetileg elvermeltetni őket. Ebben szerencsére jó partnereknek bizonyultak a megye önkormányzatai (egy kivételével), idén pedig a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, illetve a városi kertészet által nyújtott hely és segítség is könnyebbséget jelentett, mert eddig a kuratóriumi elnök saját kőröspataki tanyáján került sor a vermelésre és szétválogatásra, tudtuk meg.
Csak az idén 80 ezer lejbe kerültek a fácskák, amelyeket megbízható, minősített kertészetekből szereznek be (a nyikómalomfalvi faiskolából, a székelyudvarhelyi Rabanus cégtől és a felvinci Rosafructtól). A szállítást, az önkéntesek munkaóráit beszámítva hatalmas befektetést jelent e program, már az idei meghaladja a 100 ezer lejt. Közel a cél, a 40 ezerből 34 ezer fácskát kiosztottak, idén 6437 az összesített szám, jövőre is ugyanennyit kell még eljuttatni a jövendő tulajdonosokhoz. Árapatak, Előpatak, Hidvég maradt ki eddig, utolsó évben rájuk is sor kerül, kiegészítésképp pedig Sepsiszentgyörgyre is visszatérnek még – részletezte Fleckhammer Ottó.