Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Nagyon fontosnak tartom az integrált területi beruházások (ITI) elindítását. Ez olyan program, amelyet Románia kísérleti fázisban a Duna-deltában próbált ki, sajnos nem sikeresen, viszont az alapszemlélet jó és követendő. Egyre jobban tapasztalható a megyék, kistérségek közti leszakadás, ha a Központi Régióra vetítjük ki, látható, hogy különbség van egyrészről Szeben és Fehér, illetve másrészről Hargita és Kovászna megye között, tehát nem jó, ha ugyanazon elvek mentén fejlesztjük az adott térségeket. Kovászna megye a fejlesztési régióban az első helyen áll az egy főre eső uniós forrás mértékét tekintve, de ha összességében nézzük, kis megye vagyunk, és az sem mindegy, hogy eleve milyen szintű infrastruktúrával rendelkeztünk. Az integrált területi beruházások pedig épp azt a rugalmasságot tudják biztosítani, amelyre az említett fejlettségi különbségek miatt szükség lenne” – magyarázta a tanácselnök.
A Központi Fejlesztési Régiót alkotó megyék mindegyikében konzultálnak a megyei munkacsoportokkal, amelyeknek tagjai közintézmények, civil, vállalkozói és szakmai szervezetek képviselői. A megyei szinten összegyűjtött adatok, igények, konzultációk alapján alkotják meg a regionális fejlesztési stratégiát, amelyben megfogalmazzák az Európai Unió 2021-2027-es időszakra szóló, új költségvetési keretéből finanszírozott programok prioritásait, kivetítve a Központi Fejlesztési Régióra.