Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megyei főállatorvos elmondta, a megyében két engedélyezett nagyobb vágóhíd működik, Lemhényben és Miklósváron. Az évek során csupán egy alkalommal, egyetlen polgármesteri hivatal igényelte vágópont létrehozását.
– Ezelőtt 8-9 éve kérte Nagybacon, hogy ideiglenes vágópontot hozhasson létre, de a következő évben már nem tartott rá igényt – részletezte dr. Sikó.
Települések elöljáróit kérdeztük, a vélemények megoszlanak.
– Nálunk családon, kapun belül megoldják az állatlevágásokat az emberek. Húsvét környékén pedig a nagyobb juhos gazdák élő állatként adják el, értékesítik a bárányokat. A vágópont létrehozásánál felvetődik az a kérdés is, hogy mennyivel emelné meg a bárányok árát egy ilyen létesítmény, aminek fenntartási, működtetési költségei vannak – magyarázta Dombora Lehel, Réty polgármestere.
Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere szerint az engedélyeztetés nehéz, bürokratikus folyamat, vannak olyan feltételek, amit egy húsvéti bárányvágásért nem érdemes teljesíteni.
– Ennek ellenére úgy gondolom, hogy Mikóújfalu és Málnás községek közösen fenn tudnának tartani egy ilyen vágópontot, hiszen igény van a friss húsra, a bio-termék egyre fontosabb az embereknek. Pályázat útján kéne ezt kivitelezni – véli Demeter.
Nem kell ide Háromszékre semmi. Azzal nincsen baj. A nép egye meg a nyugat mocskát, a gazdák pedig csak dolgozzanak ingyen.