Meg az univerzum…de az univerzumban nem vagyok biztos.Albert Einstein.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszéken is keresett a „csodaszer”: megkeresésünkre sepsiszentgyörgyi állatpatikák munkatársai elmondták, hogy rohamosan fogy a készletük annak ellenére, hogy folyton elmondják a vásárlóknak, a medicina hosszú távú szedése embereknél májcirrózist okoz, de állatoknál is vakságot okozhat a túladagolás! Megtudtuk, brassói kuncsaftok is egyre gyakrabban jelentkeznek, amióta a szomszédos nagyvárosban kiürítették a patikákat, eltűnt a polcokról az Ivermectin. A megyeszékhelyi gyógyszerészek rámutattak, mivel ez az orvosság nem antibiotikum – macskák, kutyák féregtelenítésére gyakran használják –, ezért nem feltétlenül szükséges recept a megvásárlásához.
Dr. Sikó Barabási Sándor megyei főállatorvos kifejtette, az országos állategészségügyi hatóság éppen kedden küldött egy tájékoztatót, amiben az Ivermectin helytelen használatának veszélyeire figyelmeztetnek.
– Az említett gyógyszer prospektusában is nyomatékosítják, hogy csak állatoknál használatos! Ezt a szert leginkább tavasszal adagolják, mielőtt ezek kimennének a legelőre, vagy akkor, amikor a gazda észreveszi, hogy jószágait megtámadta a rüh, tetű, bélféreg. Uniós szinten valóban zajlanak kísérletek, azt firtatják, hogy emberi kezelésre alkalmas-e a gyógyszer, ám ezeknek a kísérleteknek még nincs hivatalos eredménye – figyelmeztetett dr. Sikó.
Az ivermectin nevű hatóanyag kifejlesztéséért 2015-ben orvosi Nobel-díjat kapott a japán Ómura Szatosi és az amerikai William Campbell.
Meg az univerzum…de az univerzumban nem vagyok biztos.Albert Einstein.
Érdekesek az emberek. Az oltásban kételkednek, mert nem volt elég hosszasan tesztelve, mert új dolog. De egy szintén új, nem embereknek kifejlesztett, embereken nem kellőképpen tesztelt gyógyszerért, amiről meg azt is tudják, hogy súlyos mellékhatásai lehet hosszú távon (pont ami miatt félnek az oltástól), rohannak az állatorvoshoz. Na, de hat az alkoholt is vidáman isszuk, pedig annak aztán már rég tudjuk mi a hatása. Nem mondanám, hogy az ember egy logikus gondolkodású leny.
Nem nagyon értetted te meg, hogy mitől félnek az emberek.
Dehogynem. Amit nem értenek, attól félnek. A számukra ismeretlentől.
Vegyétek bátran, állatoknak állat gyógyszer való…
Nagy az Isten alatkertje !
Középkori praktikák …kígyóbőr,varangy nyála,tyúkbél,lócitrom,denevér vére…hoppá innen indult a Covid 19.
Az emberi hülyeség határtalan.