Milyen bórvirágos az órcája,sok pénzt bezsebel,de ritkán cselekszik!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az új rendszer miatt a tanügyi alkalmazottak fizetése az eddigi 9-e helyett 14-én érkezik meg a számlákra. Nem arról van szó, hogy késnének a fizetések, és a banki részletekkel sem lesz semmi gond – igyekezik megnyugtatni a kedélyeket Nagy Gábor, a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Kovászna megyei elnöke.
A szakszervezeti bizalmi szerint egyszerűen csak újraprogramálták a bérek kifizetését, és ennek „igen jó oka van”.
– A minisztérium úgy döntött, hogy ezután nem utalja a pénzt a megyei tanácsokon keresztül a polgármesteri hivataloknak, és azok az iskoláknak, mert ezzel sokan visszaéltek – mondta el. – A „kifliben”, a Kárpátokon kívül eső régióban, sok helyen a polgármesterek belekalkulálták a tanárok bérét a garanciaalapba, hogy nagyobb kölcsönt tudjanak felvenni. Ez törvénytelen, mert a kölcsönt a saját adóbevételükből kell garantálni, nem mások béréből. Sőt, nem egy helyen egész egyszerűen más célokra használták fel a tanügyiek béralapját, és volt, hogy három hónapig nem volt amiből fizetést adni. Most ez a gond megoldódik, a pénz „kihagyja” a polgármesteri hivatalokat, és a tanfelügyelőségeken keresztül jut az iskolákba. Nem arról van szó, hogy késnének bármi okból a fizetések, hanem arról, hogy ezután más dátumon kapjuk.
Az elnök azt mondja: a minisztérium még azt is megoldotta, hogy azoknak, akiknek esetlegesen gondot okozna a banki részlet kifizetése, mert a törlesztés a két dátum közé esik, azoknak ne számítsanak fel büntetőkamatot.
Büntetőkamatot felszámítanak viszont a minisztériumnak akkor, amikor a tanároktól jogtalanul levont fizetések után most kárpótlást kell adni. Ez elérheti az alaptőkének akár a 60 százalékát is. Ezzel magyarázható egyébként a valóban rekordösszegű költségvetés, amit idénre az oktatási minisztérium kapott. Ebből egyetlen banival sem jut több az iskoláknak, mint tavaly, hanem ebből fizetik a 2018-ban esedékessé vált büntetőkamatot a jogtalanul visszatartott fizetések után.
Nagy Gábor szerint „nem ártana” megkérdezni Călin Popescu-Tăriceanut, a mostani szenátusi házelnököt, nem érzi-e hibásnak magát abban, hogy amikor nem alkalmazta a 221-es törvényt, „akkora lyukat vágott a költségvetésbe”, hogy azt még most is közpénzből, tehát az emberek zsebéből törleszti a román állam?
Nagy Gábor elmondta: a szakszervezet 189 tanító nevében nyert pert a bíróságon, amelynek értelmében három évre visszamenőleg órabérben ki kell fizetni a megtartott testnevelésórákat.
Megnyerték továbbá 220 olyan pedagógus perét, akik nem kaptak pótlékot arra, hogy összevont osztályban tanítanak. A törvény szerint 7 százalék pótlék jár két összevont osztály, 10 százalék három összevont osztály és 15 százalék négy összevont osztály után. A megyében egyébként két ilyen „extrém eset” van, ahol egy tanító egy időben négy osztályban tanít: Hidvégen a magyar, Uzonban pedig a román osztályban.
Milyen bórvirágos az órcája,sok pénzt bezsebel,de ritkán cselekszik!
Tata Taricsanu bacsit kend is kérdőre vonhatja me vmi Trabantos választ odadobna, esetleg 6.feleségének befogadná! Liviu uraságot is letámadhatná, h szórjon 1kis pénzt egyes suliknak ahol a direktorok semmit sem tesznek és az idő megállt a 80 as évek közepén 1 kis kivétellel a főnök vagy 20 pentium 2 es géppel bőcsködözik!
Nem arrol van szó, h késnek a fizetések… Akkor miről beszél báttya?! 7.helyett 14!!!! Az józanul nézve is 1 kerek hét amig enni is kellene valamit közköltséget is kellene fizetni stb! A szocsi se késik ennyit ember! Kedves kollégák! Olyan alak kellene a szakszervezet élére aki harcol a jógainkért és nem röhögtet bennünket!
Nem igaz,hogy csak két helyen tanít a tanító egyidejűleg négy osztályban,jobban utána kellene nézni de minden tiszteletem azoké akik megtudják tanítani a gyerekeket arra amire kell ilyen körülmények között.Ami a fizetést illeti hatalmas ki”””””””””””szás azokkal akik várták a fizetést és még arra sem méltatták őket hogy idejében szóljanak,mert ez sajnos nálunk nem divat. Normális országban idejében értesítik az embereket hogy ne essenek pofára amikor bankot kell fizessenek de mi ehhez érdemtelenek vagyunk.Ha valamit újraprogramálunk akkor legalább szólunk annak a nyomorultnak időben de mit fáj nekik mindez lényeg hogy szavazzunk és hűen kövessük a pártot.
Dehogy keresnénk többet a néptanácsnál, ők csak a maguk fizetéséért harcolnak,pontosan a néptanácsoknak köszönhető az hogy nem fizetik rendesen az ingázókat és amikor kifizetik tesznek róla hogy tudja az ember micsoda kegyben részesült.
Még egy megjegyzés szerényen … ha Nagy Gábor nem lett volna akkor sokan a tanügyben nem részesedtek volna a megnyert perekben és sok minden elmaradt volna.Az hogy ki hogy néz ki külsőleg nem releváns mert nem szépségverseny és nem a külső számít.
Nagy Úr ingyen él a nyakunkon! Én a decemberi fizut 2 hét!!! késéssel kapom és még ő nyugtatgat?! Ha sikerült volna a néptanácsnál maradni 2x annyit is kereshetnénk! Sok ügyet megoldott hát akkor az ingázásunkat is vegye kézbe mert csodák csodájára az a tanácsnál maradt és évek óta meglopnak vele!