„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tervezet alapján öt városnál földrengés által veszélyeztetett helyszínek lesznek feltüntetve, 21 város és község esetében pedig földcsuszamlások lehetséges helyszíneit jelölik. Konkrétan Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Kovászna, Barót és Bodzaforduló földrengés által veszélyeztetett övezetként szerepel, a felsoroltakból utóbbi háromnál földcsuszamlás lehetséges előfordulását is tekintetbe veszik. Az alábbi községek jelennek meg majd a földcsuszamlások által veszélyeztetett települések listáján: Bardoc, Bodok, Bereck, Előpatak, Hídvég, Kézdiszentkereszt, Kézdiszentlélek, Lemhény, Málnás, Nagybacon, Nagypatak, Sepsiillyefalva, Sepsikőröspatak, Szitabodza, Torja, Vargyas, Zágon és Zágonbárkány.
A megyei tanács legutóbbi munkaülésén Jakab István Barna alelnök ismertette a háromszéki lakosságot érintő tervezet megvalósításának jelenlegi szakaszát. Mint elmondta, a fejlesztési minisztérium a finanszírozás egyik feltételeként szabta azt is, hogy pontosan meg kellett jelölni, melyik településen milyen természeti csapások (földrengés, földcsuszamlás) veszélye fenyegethet. A kérdéskörben az év elején is történtek központi fejlemények, a román kormány például januárban fogadta el a katasztrófavédelmi munkálatok támogatásának új módszertanát.
A katasztrófatérkép nyilván nem csupán tájékoztató jellegű, hanem a megelőzést segíti; főleg azt szolgálja, hogy a különösebben veszélyes épületeknél, illetve helyszíneken idejében elvégezhessék a szakszerű munkálatokat, csökkentve ezáltal a sérülések, tragédiák kockázatát. A katasztrófavédelmi térkép adatait az érintett önkormányzatok a területrendezési és beruházási tervezetek elkészítésénél, engedélyeztetésénél is figyelembe veszik.
Fotó: Tuchiluș Alex