Nekem ne mondja meg senki, foleg ez a diszhadsereg, hogy mikor biciklizzek, napi 56-km -t lenyomom, aki nem biciklizik , annak ugyis hiaba mondjak. vagy csak szerepelni akarnak ezekkel a felvonulasaikkal?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Több civil szerveződés próbálja elérni Sepsiszentgyörgyön, hogy funkcionálissá váljanak legalább a meglévő biciklisávok. Szerintük nagyon sok helyen, nagyon kevés pénzből, alkotó hozzáállással jelentős haladást lehetne elérni.
A civilek azt mondják: nem akarják felforgatni a forgalmi rendet (sok helyen csak úgy lehetne biciklisávot létrehozni, ha egyenirányúsítanák az utcát, vagy pakolóhelyeket szüntetnének meg), hanem azt szeretnék, hogy ott, ahol „majdnem jól van”, ott jól legyen.
– Van egy csomó hely, ahol a biciklisek így is, úgy is járnak. Ezeken a helyeken meg lehetne próbálni, hogy lehetővé tegyük, hogy nem szabályokat megszegve, vagy a rendőrök elnéző tekintete mellett közlekedjenek, hanem törvényesítsük a mozgásukat – mondja Kiss Bence, aki Birtalan Csanáddal együtt a Fitness Tribe szervezet nevében vett részt a polgármesteri hivatallal történt egyeztetéseken.
Ilyen hely lenne például a Kórház utca fölött átívelő híd, amelyen a Szemerja negyed felől 100 méter miatt nem lehet lejönni a parkba, ahol oszlopokkal lehetne elkülöníteni egy sávot a bicikliseknek, de egyszerűsíteni lehetne a lehajtást is a park felső sávjáról a főtérre.
„Megoldhatatlannak” tűnik, hogy az állomásról a központba lehessen jönni, hisz a villanyrendőrnél egyszerűen „elfogy” a sáv.
– Itt két javaslattal jöttünk: egyrészt az állomás és a villanyrendőr közötti gyalogátkelők mellé biciklisávot kellene festeni, mert a gyalogátjárón – elvben – le kell szállni a bicikliről, és nem száll le senki – a sávon mehetne. A villanyrendőr után, ahol a járdán már nincs hely a sávnak, és főleg a Gróf Mikó Imre utcában egyszerűen nincs mit tenni, a helyi hatóságok legnagyobb jóindulata mellett sem lehet sehova beszorítani egy biciklisávot, azt ajánlottuk, tegyenek egy háromszögű figyelmeztető táblát, hogy „Vigyázat, kerékpárosok!”, és abban bízunk, hogy fél kilométeren megférnek egymás mellett azonos felületen a biciklisek és az autósok – sorolta a javaslatokat Kiss Bence.
A Csiki utcai biciklisávot a parkolósáv és a közlekedő sáv közé festenék újra, hisz az induló autósnak, nemcsak a biciklisek miatt, elvileg bele kellene néznie a bal visszapillantó tükörbe, a szegélykő melletti változat ugyanis „egyáltalán nem jött be”.
Több helyen segítene a KRESZ (állítólag folyamatban lévő) módosítása, amely szerint, extrém helyzeteket leszámítva, a biciklis bemehet az egyirányú utcába, a forgalommal szembe. Ez segítene például a Gyár utcától eljutni a piacig, ahol most is majdnem mindenki biciklizik, csak nem törvényesen.
Kiss Bence értékelte a rendőrök hozzáállását, akik ilyen esetben inkább arra intenek, hogy „ügyelj magadra” és nem bírságolnak, valamint a polgármesteri hivatal nyitottságát, hogy megoldják a felmerülő gondokat.
Az eddigi egyeztetéseken (folytatásuk következik) a biciklis társadalmat a már említett Fitness Tribe-on kívül a Vocal Cycle (Kerekes Attila, Molnár Hunor) és a Sepsi Bike (Vrabie Zsolt) képviselte, szakértőként Radu Matei tájépítészt vonták be a munkába. <<
Nekem ne mondja meg senki, foleg ez a diszhadsereg, hogy mikor biciklizzek, napi 56-km -t lenyomom, aki nem biciklizik , annak ugyis hiaba mondjak. vagy csak szerepelni akarnak ezekkel a felvonulasaikkal?
meg kellene tanulni inkabb olvasni…
mikor? errol szo nincs a cikkben
az en olvasatomban senki senkinek nem akar megmondani semmit, csak a meglevo biciklis infrastrukturat optimalizalni, hogy aki használni AKARJA az tudja…
Az a baj a biciklisávokkal, hogy elvétve használja valaki is őket. Sok biciklis ott sem használja, ahol van. Sokan pedig nem akarnak „nyeregbe pattanni”, hiába erőszakolja ezt egy „haladó” kissebbség.