A templom körüli fák kivágásától tartanak Zalánpatakon
A katolikus templom és a környezete tervezett felújítása osztja meg Zalánpatakon a k...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Különböző programok által 2020-ig mintegy kétszázmillió euró összegnyi támogatást hívhatnak le a háromszéki községek, jelentette be a múlt heti megyeinfón Tamás Sándor megyetanácselnök. Elmondta, a negyven vidéki önkormányzatból csak három nem nyújtott be pályázatot.
Tamás Sándor megjegyezte, össze kell hangolni a fejlesztési terveket, a megyei önkormányzat szakapparátusa szükség esetén segített a községeknek a pályázatok összeállításában, és most már kezdenek körvonalazódni „a nagy ívű eredmények” ezen a területen. A tanácselnök tájékoztatása szerint a vidékfejlesztési program (PNDR) keretében 15 község 21 millió euró értékben pályázott, a román kormány által indított országos fejlesztési programban (PNDL) pedig 33 vidéki önkormányzat összesen közel 100 millió euró értékű finanszírozásra nyújtott be tervet. Ugyanakkor 17 község 70 millió eurót hívhat le a nagy beruházási operatív program (POIN) által víz- és szennyvízhálózat korszerűsítésére, illetve bővítésére, és következik a LEADER. A negyven községből csak három nem nyújtott be egyetlen pályázatot sem, ellenben van olyan település, amely több program keretében is próbálkozik.
Summa summarum, 2020-ig mintegy 200 millió euró lesz a már benyújtott és részben megnyert pályázatok értéke, amelyekből „folytatni lehet Háromszék községeinek modernizációját”, fűzte hozzá a tanácselnök, aki összehasonlításképpen azt is megjegyezte, hogy tavaly a 40 község összköltségvetése 188 millió lejt tett ki (mintegy 40 millió eurót). A tanácselnök tájékoztatása szerint a finanszírozási szerződéseket az elkövetkező hetekben, hónapokban kötik meg, és azon lesznek, hogy ezeket a pályázatokat községenként „egy irányba vigyék”.
„Megnézzük, hol tudnak boldogulni, és hol van szükség segítségre”, mondta. A megye az elmúlt évek során is nyújtott támogatást, ha például egy település nem tudta az önrészt saját költségvetéséből fedezni. „Mi azt szeretnénk, hogy elsősorban szakmai tudással álljunk oda, és csak ha nagyon szükséges, akkor pénzzel, de nyilván, ez is elő fog fordulni, mint történt bizonyos községek esetében, amikor pénzügyi válságba kerültek”, nyomatékosította Tamás.
Azt is kiemelte, a megyei önkormányzat egyik fontos feladata, hogy a települések összehangolt fejlesztésével foglalkozzon, és vannak pozitív példák ilyen téren. „Bodok, Bereck, Bardoc mellett ott van Zágon, Csernáton, Réty, Uzon, Bárkány vagy Esztelnek, ahol már olyan szinten állnak az infrastrukturális fejlesztéssel, hogy irigylésre méltó, de fontos a többi település felzárkóztatása is”, magyarázta Tamás Sándor, aki szerint kidolgoznak egy olyan programot, amely településre szabott támogatási rendszert fog jelenteni a megyeháza részéről.
A mindenit !!!!