Keddtől próbavizsgáznak a nyolcadikosok
Kedden kezdődött, és csütörtökig tart a nyolcadik osztályos diákok képességfelmérő p...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A húsvét időpontját az első niceai zsinat (i. sz. 325) határozta meg: a tavaszi nap-éj egyenlőség utáni első holdtölte utáni első vasárnap. Idén március 21-e után március 28-án lesz holdtölte, ez éppen vasárnap, ezért a húsvét a következő vasárnap, április 4-én lesz. A különbség onnan adódik, hogy az ortodox egyház nem tért át a Gergely-naptárra, hanem a régebbi, Julianus-naptárral számol, amely 13 napos „késésben” van (ma az ortodoxoknál még december 22-e van), így „lekési” a március 28-ai holdtöltét (mert akkor még csak március 15-e lesz, tehát még „nem múlt el” március 21-e). Az „ortodox március 21-e” április 3-ára esik. Az ezt követő holdtölte április 27-én van, az ezt követő vasárnap május 2-a. A pünkösd a húsvét utáni hetedik vasárnap, tehát a „köz” megmarad.
A 2021-es esztendő még hátralévő hivatalos szabadnapjai:
* január 24. (a román fejedelemségek egyesülésének napja) – vasárnap;
* április 30. (ortodox nagypéntek) – a nyugati keresztény egyházaknál: április 2.;
* május 1. (a munka ünnepe) – szombat;
* május 2. és 3. (az ortodox húsvét első és második napja) – vasárnap és hétfő; (nyugati keresztény egyházaknál: április 4. és 5.);
* június 1. (nemzetközi gyermeknap) – kedd;
* június 20. és 21. (az ortodox pünkösd első és második napja) – vasárnap és hétfő; (nyugati keresztény egyházaknál: május 23. és 24.)
* augusztus 15. (Nagyboldogasszony ünnepe) – vasárnap;
* november 30. (Szent András ünnepe) – kedd;
* december 1. (Románia nemzeti ünnepe) – szerda;
* december 25. és 26. (karácsony első és második napja) – szombat és vasárnap.
A munkatörvénykönyv szerint a más törvényes vallásokhoz tartozó személyek két-két napot kapnak a három vallási ünnepre. Minden év január 15-éig kormányhatározattal állapítják meg azokat a munkanapokat, amelyekre az állami alkalmazottak munkaszüneti napot kapnak a hivatalos szabadnapok előtt vagy után, valamint azokat a napokat is, amikor ezeket be kell pótolniuk – írja a munkatörvénykönyv.