Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dr. Örsi Csaba, a Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság vezetője elmondta, november végén rajtolt, és egészen január 3-ig tart az az ellenőrző akció, amelynek során kollégái napi rendszerességgel górcső alatt tartják az élelmiszereket előállító, forgalmazó, feldolgozó egységeket, így előzve meg az esetleges tömeges ételmérgezéseket vagy hasonló incidenseket.
– A 0800.826.787-es zöld számon lehet riasztani minket, illetve a piacokon is ki vannak függesztve azok a telefonszámok, amelyeken a trichinella-bevizsgálásokról lehet érdeklődni. Szerencsére az elmúlt esztendőkben nem jegyeztünk fel tömeges ételmérgezést, illetve trichinella-fertőzést sem. A koronavírus-járvány miatti intézkedések, szigorítások alatt az üzletek, vendéglők kevesebb terméket tartanak raktáron, így az eddigi ünnepidőben esedékes feltorlódások miatti rendellenességek (korábban akár folyosón, a földön is tárolták a nyersanyagot) is ritkábbak – avatott be dr. Örsi.
Rámutatott, az üzletekben több éve még akadt lejárt élelmiszer, amit sok esetben szándékosan „felejtettek” a polcokon, de amióta 50 ezer lejre rúgott az ilyenkor kiszabható bírság, azóta nem rizikóznak a felelőtlenebb kereskedők sem. A szakember a vendéglőkben megejtett kontrollok kapcsán elmondta, a járványügyi szigorítások miatt kialakult egy trend, miszerint főképpen előre leegyezett eseményekre, rendezvényekre rendelnek jelentősebb mennyiségű élelmiszert az egységek, és leginkább előhűtött, fagyasztott nyersanyagból dolgoznak, hiszen már nincs olyan nagy forgalom, mint korábban, és ez így hatékonyabb.
A november végén rajtoló ellenőrzések alatt elsőként a nagyobb, engedélyezett, illetve bejegyzett egységeket vizsgálják, hiszen itt a forgalom miatt nagyobb a veszély, ha romlott élelmiszer kerül a polcokra, a tányérokba.