A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Normális körülmények között egy bírságjegyzőkönyvet csak a bíróság semmisíthet meg – mondta el megkeresésünkre Chiper Jănică, a sepsiszentgyörgyi városi bíróság szóvivője. – Ezzel a konkrét esettel kapcsolatban hadd említsem meg az alkotmánybíróság egy régebbi, 2007 márciusából származó döntését is, amelynek értelmében, ha egy bűntettet dezinkriminálnak, akkor nem hajtják végre az ahhoz köthető büntetéseket sem – magyarázta a sepsiszentgyörgyi bíró.
Ez – paraszti logikával továbbgondolva – azt jelenti, ha reklamált a megbírságolt polgár, ha nem, a bírságot nem kell kifizetnie. A szóvivő „illetékesség hiányában” nem kívánta kommentálni, hogy mi lesz azoknak a sorsa, akik kifizették a bírságot, és nem óvtak. Korábban, hasonló esetekben az állam adminisztratív intézkedésekkel tette lehetővé, hogy az állampolgárok visszakaphassák a pénzüket.
A Kovászna megyei prefektúra jelentéseiből az derült ki, hogy a szükségállapot ideje alatt napi több tucat bírságot szabtak ki a hatóságok a korlátozási intézkedések megszegése miatt. Ehhez képest a sepsiszentgyörgyi bírósághoz kevesebb mint ötven óvást nyújtottak be, és nehezen valószínűsíthető, hogy a kézdivásárhelyi bírósághoz ennél sokkal több reklamáció futott volna be. A kormány a maga részéről szintén „keresi a megoldást” arra, hogy a törvénytelenül kirótt bírságok miatt indított perek ne blokkolják az amúgy is túlterhelt bíróságokat.