Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Országos szinten évente mintegy 1500 tonna lejárt szavatosságú gyógyszer kerül szemétre Romániában, a lakosságot pedig nem tájékoztatják megfelelőképpen a lejárt készítmények tartásáról, kidobásáról. Egy személy átlagosan 25 doboz gyógyszert dob ki évente, ezek többsége vény nélküli készítmény, a lakosság nagy része pedig nem tudja, mit kell tenni a lejárt orvosságokkal.
Éppen ezért az Országos Környezetvédelmi Hatóság, közösen a gyógyszerész kamarával kampányt indított a lejárt szavatosságú gyógyszerek begyűjtésére. A most elindított kísérleti program révén, azokban a városokban, amelyek ehhez csatlakoztak, lehetőség lesz arra, hogy március hónap folyamán a kijelölt patikákban a lakosok leadják a lejárt szavatosságú vagy feleslegessé vált gyógyszereiket.
Szabó Péter gyógyszerész, a Kovászna Megyei Gyógyszerész Kamara elnöke megkeresésünkre elmondta: nincs tudomása arról, hogy Háromszéken miként zajlik a gyógyszerbegyűjtés, viszont a szomszédos Hargita megyében Borboly Csaba megyetanácselnök megígérte, hogy az induló hulladékgazdálkodási tervben a gyógyszerhulladéknak külön pontja lesz, és összeszedik majd a patikákból. A gyógyszerész tudomása szerint nem sok helyen veszik vissza a lejárt gyógykészítményeket.
A lejárt szavatosságú orvosságokat egy egészségügyi hulladékok begyűjtésére és kezelésére szakosodott cég szedi össze, és gondoskodik a készítmények megsemmisítéséről.