Negyedik osztályos diákok alkotják újra a Kárpát-medence építészetét
Legalábbis ezt célozza a Mathias Corvinus Collegium (MCC) FIT Kaland Tehetségverseny...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az év második ülésén Kovászna megye önkormányzata a jövedelemadó 6 százalékát képező alap kezeléséről határozott, amelyet idén is a helyi fejlesztések egyensúlyban tartására fordítanak. „Háromszéknek nyilván előnyös, hogy minden megye egységes összeget kap, viszont ez az összeg idén 1,3 millió lejjel kevesebb, mint tavaly. Ennek megfelelően mai ülésünkön 36 829 000 lej felhasználásáról döntünk” – ismertette Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke a gyűlésen és hozzátette, hogy a közigazgatási egységek polgármestereivel és politikai partnerekkel egyeztetve jutottak el a végső a felosztáshoz.
Ennek értelmében Sepsiszentgyörgyöt 15 millió lejjel támogatják, Kézdivásárhely 4,3, Barót pedig 4,13 millió lejben részesül. „Figyelembe vettük, hogy Kézdivásárhely és Barót fenntart egy-egy városi kórházat, amelyek nyilvánvalóan az egész térséget kiszolgálják. Ugyanakkor a céhes városban központi költségvetésből uszoda épül, viszont vannak olyan járulékos költségek, tereprendezés például, amelyet az önkormányzatnak kell állnia.
Baróton a Petőfi Sándor és a Baróti Szabó Dávid utcák aszfaltozására fordítják a megyei önkormányzattól kapott pénz egy részét” – sorolta a tanácselnök. Kovászna városa 3 millió lejt kap, elsősorban a Kommandóra vezető út rendszeres karbantartására, valamint a wellness-központ és sportbázis építésére, ami megterhelő kiadással jár a helyi önkormányzatnak.
A keddi tanácsülésen ezenkívül jóváhagyták, hogy az előkészítési folyamat megkönnyítése okán Kovászna megye tulajdonába kerüljön az a terület, amelyre a közeljövőben panorámakabint tervez építeni a háromszéki önkormányzat. A menedékházat – amelynek megvalósíthatósági tanulmányára tavaly októberben adták áldásukat a képviselők – modern köntösbe csomagolják, különleges alakja és több emelete lesz, ahonnan egész Háromszékre rá lehet majd látni. A Bodoki-havas 1194 méteres csúcsán fekvő terület mindeddig Málnás magántulajdonát képezte, ez azonban a község és a tanács beleegyezésével átkerül a megye vagyonába.
A tavalyi évre visszatekintő beszámolóból kiderült, hogy a megyei önkormányzat 2023-ban 462 egyházi és civil szervezeti pályázatot finanszírozott. Ezek közül 54 sportprojekt, 133 egyházi pályázat, 188 szabadidős programot célzó pályázat, valamint 28 ifjúsági és 129 kulturális program valósult meg. Tamás Sándor, a tanács elnöke elmondta, hogy idén is hasonló költségvetésre lehet számítani, és miután február 15-e után elfogadják, ki is hirdetik az idénre tervezett projekteket. „Azt már látjuk, hogy idén kevesebből kell jobban teljesíteni. Az a célunk, hogy a fejlesztési terveket ne borítsa fel a kisebb költségvetés, inkább a működési költségek esetében húzzuk szorosabbra a nadrágszíjat” – ismertette Tamás Sándor.
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
Meg jó hogy van pénz Ukrajna támogatására,és aztán majd lessz a választásokra is kampányolni!