Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A hétfő reggeli nyitóünnepségen a házigazda tanintézmény képviselői mellett a programban részt vevő anyaországi, török és olasz diákokat és pedagógusaikat dr. Zoller Katalin tiszteletbeli aligaztgató (kiemelt fotó) köszöntötte, majd az iskola diákjainak Egyformázni, különbözni című előadását követően az ünnepi beszédek sora következett. Deák Magdolna, a Bod Péter-líceum igazgatója megjegyezte: „Megérkeztek városunkba a budakeszi, olasz és török tanárok és diákok, akik látható és hallható módon különböznek ugyan, de egyvalamiben biztosan egyformák: a közösségi értékek, érdekek képviselői. Ők azok, akiknek életformájuk az önkéntesség!” – hangsúlyozta.
Mevlüde Ceran törökországi projektvezető vegyes érzésekkel küszködve szólt a jelenlévőkhöz: „Egyrészt örülök, hogy itt lehetünk ezen csodálatos program részeseiként, másrészt minduntalan az otthoni természeti katasztrófa áldozataira gondolok” – hangzott el beszédében. Deme Ildikó, a Bod Péter Tanítóképző projektvezetője lapunknak elmondta, a kézdivásárhelyi a harmadik mobilitási tevékenység a projekt keretében. „A világjárvány miatt 2019 helyett egy évvel később startolt a program: voltunk Magyarországon és Szicíliában, majd május közepén Törökországban találkozunk a projekt többi résztvevőjével” – fejtette ki.
Az említettek mellett Jakab Barna, Kovászna Megyei Tanácsának alelnöke, dr. Szilveszter Szabolcs, Kézdivásárhely alpolgármestere, Ráduly Attila, a Zöld Nap Egyesület elnöke, Baumgartner Szilvia, a Budakeszi Nagy Sándor József Gimnázium pedagógusa, a projekt koordinátora és Pina Fazzio olaszországi projektvezető szólt a jelenlévőkhöz.
A mai programban a Zöld Nap Egyesület önkénteseinek előadása, csapatösszerázó játék, iskolalátogatás, kincskereső-játék és városnézés szerepel még. Kedden a múzeumlátogatás és mézespogácsa-írás mellett a program résztvevői a Szent Anna-tóhoz látogatnak el, szerdán a háromszéki farsangi szokásokkal ismerkednek meg, rádióinterjún vesznek részt, sporttevékenységeket folytatnak, majd Valentin-napi mulatságon tombolják ki magukat. Csütörtökön a törcsvári kastélyhoz és a prázsmári erődtemplomhoz kirándulnak, míg a pénteki zárónapon az egyes csapatok különféle műhelymunkákon vesznek részt, majd a legfarsang megtekintése után záróünnepséggel tesznek pontot a rendezvénysorozat végére.
Fotók: Iochom István