Es mi a francert kell a varosvezetes elmenjen a kicsengetesre? Tettek valamit az erettsegizo diakokert? Nem! Akkor mit keresnenek ott????
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Visszanézve mindig úgy tűnik, túl gyorsan eltelt. Az idő relativitásáról a leckét biztosan tudják már azok, akik mögött bezárult a középiskola kapuja. A pénteki és szombati kicsengetéseken a búcsúzással járó veszteségek terhe és az élet kínálta lehetőségek közötti választás felelőssége egyszerre nyomta a végzősök vállát. Sok könny és sóhaj, de sok nevetés és emlékezetes, ünnepi perc is része volt a ballagásnak. Sepsiszentgyörgyön öt, Kézdivásárhelyen két középiskola diákjainak csengettek ki, ugyanakkor Baróton és Kovásznán is elbúcsúztatták a végzősöket.
Pénteken 10 órától, immár huszonnegyedik alkalommal rendezték meg a végzős magyar diákok közös ballagását Sepsiszentgyörgyön, a Krisztus király templomban, ahová hat középiskola líceumi és szakiskolai végzőseit hívták meg a szervezők. A rendezvényen többek között négy felekezet lelkészei köszöntötték, látták el biztató szavakkal a végzősöket, az ökumenikus istentisztelet ünnepi jellegét pedig diákok énekei, szavalatai emelték.
„Büszke szentgyörgyiként itthon érvényesítsék a nagyvilágban összegyűjtött tudást, tapasztalatot” – kérte minden iskolában felolvasott üzenetében a végzősöktől Antal Árpád polgármester.
Összesen 87 diák végzett a Mikes Kelemen Elméleti Líceum matematika-informatika, társadalomtudomány és természettudomány profilú osztályaikban. Nem lehetett rálicitálni a végzős Fazakas Réka teljesítményére, aki évfolyam- és cikluselsőként, színtízessel végezte el az iskolát. Ő kapta a reálszakosok Mikes-díját is a versenyeken begyűjtött legtöbb jó szerepléséért, a humán tagozaton pedig Erőss Réka részesült hasonló díjban.
A Berde Áron Szaklíceum nappali tagozatán kereskedelmi technikusokat, közigazgatási technikusokat és egy estis, rendezvényszervezői osztályt búcsúztattak. A végzősök legjobbja Kertész Beáta lett.
A Plugor Sándor Művészeti Líceumban egy magyar zene, egy összevont dráma és képzőművészet szakos, valamint egy román osztály ballagott. Két, idén elkészült iskolahimnusz hangzott el most először az ünnepen. Egy klasszikus változattal kezdték, amelyet a kórus adott elő, de a diákok által írt, hangszerelt, előadott könnyűzenei változat is nagy sikert aratott. Az évfolyamelsőnek járó kitüntetést Gociman Dragos Alexandru kapta.
A refisek a hagyomány szerint a belvárosi református templomban tartották a végzősök ballagási ünnepségét, ahol Bustya János lelkipásztor hirdetett igét. Humán-teológia, illetve természettudomány szakokon összesen 57 diákot engedett el a szentgyörgyi Református Kollégium. Aranyoklevelet kapott Egyed Tamás, ezt 9,77-es négyéves átlagával érdemelte ki.
A Puskás Tivadar Szakközépiskola líceumi tagozatán 26 számítógép-kezelői technikus, 18 számítógép-vezérlésű gyártás-technikus végzett a nappali tagozaton, és egy XIII.-os társadalomtudományi osztály. Évfolyamelső Gál Krisztián Szilveszter lett.
„Kitűnőek és hasznosak legyetek!”
Pénteken Kézdivásárhelyen elsőként a Nagy Mózes Elméleti Líceum négy végzős osztályának 114 diákja vett búcsút az alma matertől. Az ünnepet Beder Imre református lelkipásztor indította Isten igéjével, majd Bejan András igazgató értékelte a végzős osztályok tevékenységét. „Kedves végzősök, azt kívánom nektek, hogy ne csak kitűnő, de hasznos emberekké váljatok”, mondta beszédében. A tizenegyedikesek verses-dalos összeállítással és Fehér Csenge szónoklatával búcsúztatták a ballagókat. A végzősök utolsó táncát a tizenkettedikesek műsora és Voloncs Attila búcsúbeszéde követte. Az évfolyamelsőnek járó díjat Dáni Eszter, a Nagy Mózes-díjat Ráduly Enikő biológiatanár, Moguly Lujza titkárnő, továbbá Dáni Eszter, Voloncs Attila, Kalányos Roland, Forró Kinga, Roșca Andrea, Bagoly Anabella, Jakab Júlia és Volloncs Orsolya diákok vehették át.
Az Apor Péter Szaklíceum három líceumi, két esti és két szakosztályának 147 végzőse ballagott. Dezső Vencel igazgató beszéde után a tizenegyedikesek nevében Molnár Szende, a végzősök részéről Kádár Anna mondott búcsúbeszédet. A legjobbaknak járó díjat Mihály Gellért és Bilibók Kinga vehette át, előbbi 9,46-os négyévi, utóbbi az utolsó tanévben elért 9,50-es átlagáért.
„Ne szakadjatok el egymástól!”
Szombaton a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum két reál és egy humán osztályának végzőseit búcsúztatták, aznap 59 diáknak szólt utoljára az iskolacsengő. Becsek Éva iskolaigazgató azzal bátorította a ballagókat, hogy mindnyájan tehetségesek valamiben, és igazán csak akkor lesznek boldogok, ha olyannal foglalkoznak, amit szeretnek. Ugyanakkor arra kérte a végzősöket, hogy a búcsú után se szakadjanak el egymástól, hisz az iskolában kialakult mély barátságok végigkísérhetik őket további útjukon is.
A magyar tagozaton Ráduly Boglárka lett évfolyamelső 9,57-es médiával, míg a román tagozaton Munteanu Alexandra jeleskedett 9, 52-es átlaggal, őket nemzeti hovatartozás szerint a kovásznai RMDSZ, illetve a Justinian Teculescu Egyesület díjazta. Kovászna város érdemdíját és a vele járó, fejenkénti 500 lejes pénzjutalmat Szabó Róbert Milán, Hajdó Zsombor, Munteanu Alexandra, Váncza Manassé kapták.
Osztoztak a nagydíjon
Szombaton, május 26-án a Baróti Szabó Dávid Líceum diákjai is búcsúztak az iskolapadoktól. A négy végzős osztály 79 diákjához az iskola igazgatója, Cristian Claudiu, továbbá a város polgármestere, Lázár-Kiss Barna és Victor Sibianu tanfelügyelő intézett lelkesítő, bátorító szavakat. A ballagók búcsúműsora után díjazták az osztályok legjobbjait, és átadták a végzősöknek járó különdíjakat is. A XII. A osztályban első Kászoni Henrietta Beáta lett (9,50-es média), a XII. B legjobbjaiként Tüzes-Bölöni Noémit és Balázsi Erikát szólították (9,83), a XII. C osztályelsője Földi Ildikó (9,50), míg a XII. D osztályé Szőcs Rita (9,97) lett. Idén a Baróti Szabó Dávid Alapítvány Nebuló díját Kovács Szende kapta kitartó közösségi munkája elismeréseképp, Érdemes diák díjban részesítették Bardocz Edinát, Benkő Szilárdot és Gál Szilviát, a Baróti Szabó Dávid Alapítvány nagydíján pedig Gál Szilvia és Benkő Szilárd osztozott.
Es mi a francert kell a varosvezetes elmenjen a kicsengetesre? Tettek valamit az erettsegizo diakokert? Nem! Akkor mit keresnenek ott????
És ha eljutnak a másik iskolába is hogy felolvassanak egy sablonos üdvözletet, a közönség általános untatására és bosszantására, jobb lenne?
A város nagyjai az iskola meghívására mennek egyik vagy másik intézménybe…
2 helyen is volt kicsengetés a Céhes városban mégis csak az egyik középiskolába jutottak el a város nagyjai! Igaz is az idén nincsenek választások, majd jövőre igyekezni fognak!