Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egymás után többször is kikerülte a választ Marius Dunca arra vonatkozóan, hogy visszakerül(het)-e a sepsiszentgyörgyi stadion a városi tanács tulajdonába. Az ifjúsági és sportminiszter hétfőn járt Sepsiszentgyörgyön.
Dunca ellátogatott a stadionba, majd később megtekintette az új spotcsarnokot is. A stadion tulajdonjogának ügyében többször megismételt újságírói kérdésre sem volt hajlandó tényleges választ adni
A miniszter arról beszélt, hogy milyen „szép” a stadion, és „tisztaság és rend van benne” (hogy ez mennyire a tulajdonosnak számító klub érdeme, arról lehetne egy külön vitát nyitni – sz. m.), és hogy a stadiont „lehet használni”. Visszatérő kérdésre elmondta, országszerte most leltározzák a minisztérium vagyonát, majd azt követően döntenek egyes esetekről. Újabb visszatérő kérdésre kifejtette, hogy az atlétikapálya felújítását jövő héten elkezdik, és hogy a módosított sporttörvény szerint az önkormányzatok költségvetésük öt százalékát a sportra fordíthatják.
Bár „példamutatónak” nevezte, hogy a helyi önkormányzatok támogatják a minőségi sportot, felhívta a figyelmet arra, hogy a közpénzből mindenképpen kell jutnia a tömegsportra is.