Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bő egy és fél évtizeddel ezelőtt az akkor országló Adrian Năstase, meg igazságügyi minisztere, Rodica Stănoiu létrehoztak a jogászok titkos dossziéiból egy SIPA-nak nevezett archívumot, éspedig azért, hogy valahai tetteikkel ezeket a kezükben tartsák. S az iratokban volt mit olvasni… Az történt ugyanis, hogy a valahai jogász-fülesek mellett az igazságügybe került nem egy valahai szekus, ugyanis ezekkel elvégeztették a jogot, s amikor a hírszerzést úgymond frissítették, nagyon sokan ügyvédek, ügyészek és törvényszéki bírák lettek. Ezek eddig kézzel-lábbal tiltakoztak, tiltakoznak, hogy az igazságügy archívumát köz elé bocsássák, lényegében, hogy megtisztítsák az ügyészségeket, bíróságokat a valahai politikai rendőrségtől.
Ma már nagyon kevés dolgot találni az iratokban, mert amikor Monica Macovei belepillantott ezekbe, mindjárt bizottságokat hozott létre – egymásután négy darabot –, úgymond tanulmányozás végett, lényegében eltüntetni mindent, ami miatt kiborulhatna az igazságügy bilije. Öreg a mondás: ha valamit el akarsz kenni, hozz létre egy bizottságot. A négy bizottság igen csak jól dolgozott, hiszen a dossziék kiherélésének magas iskoláját mutatták be. Volt amit megsemmisítettek, volt, hogy passzusokat húztak ki, de olyan is, amelyben hozzáírtak dolgokat, nem egyet pedig saját használatra átmásoltak. Annyi bizonyos, hogy már nyugodtan közszemlére tehetik, mert ezekben, ahogy mondják, a halottakon kívül szinte minden élő patyolat tiszta múlttal rendelkezik. A jelenlegi igazságügy miniszter, Tudorel Toader azonban még szalad egy kört, ugyancsak bizottsággal ellenőrizteti, nem tudni mit, ha csak azt nem, hogy maradt-e még ezekbe az iratokban még egy fikarcnyi igazság.
A Legfelsőbb Bíróság tanácsának tagjai közül is sokan nem örvendenének, ha kibontanák a dossziékat. Hiába futott be több kérelem is ezt illetően, jobbnak látják, ha ez jó erősen átkötve marad, legfeljebb egy-két bennfentest engednek a közelében, meg akkor veszik elő, ha valakit el szeretnének távolítani az igazságügy, netán a hatalom közeléből. Mert erre tényleg jó egy ilyen irattár. Igaz, erre volt létrehozva, és amint látható, a bármilyen színezetű hatalom használja is