A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A munkálatokat megelőzően Bordi Zsigmond Loránd régész vezetésével elvégzett kutatások (2008–2009) eredményei igazolták, hogy azon a helyen már az Árpád-korban templom állt, amelynek mára nem maradtak nyomai a föld felszínén. A 15. században ugyanis a korai istenházát lebontották és a sekrestye újrafelhasználásával megépítették a ma is állót. Az errefelé gyakori földrengések okozta károk, valamint a közösség változó igényei miatt azonban fennállásának folyamán ez is többszöri tatarozáson és átalakításon esett át. Mai, immár véglegesnek tekinthető külső és belső formáját 1928-ban nyerte el.
Ft. Kovács István, a Magyar Unitárius Egyház (MUE) püspöke lelkészként Sepsiszentkirályon kezdte szolgálatát, ezért ünnepi beszédének bevallottan voltak személyes vonatkozásai is.
„Hálával és köszönettel tartozom mindazoknak, akik lehetővé tették ennek a templomnak a felújítását, mert a gyülekezetnek ez az ígéret földje, ahol összeér az ég és a föld, ahol találkozik a véges a végtelennel, ahol elcsendesedhet az olykor zajos emberi lélek” – jelentette ki Bartha-Pál Aba, Sepsiszentkirály fiatal lelkésze.
A felújítás szakmai folyamatát és annak nehézségeit dr. Furu Árpád, a MUE építési tanácsadója vázolta fel.
Az István Ildikó népdalénekes ajkairól felcsendülő Hazám, hazám… kezdetű dal elhangzása után az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor, Románia miniszterelnök-helyettese osztotta meg gondolatait az egybegyűltekkel. „Épített örökségeinken keresztül a múlt beszél hozzánk, és amikor megszólal, meg kell nyitnunk az értelmünket, hogy megértsük az ősök üzenetét: gyökerek nélkül nem lehet élni”– figyelmeztetett a magas rangú tisztségviselő.
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke ez alkalomból elhangzott véleménye szerint, a jó szándékú világi és egyházi elöljárók, illetve közösségek egyik legfontosabb feladata, hogy ne csak a jó termőföldbe, hanem tövisek közé is szórják a magvakat, megfoganásukban reménykedve.
Mile Balázs konzul, Magyarország csíkszeredai külképviselete nevében szólt az egybegyűltekhez, az együvé tartozás fontossága köré szőve mondanivalóját.
„Nekünk ma az a feladatunk, hogy hagyjunk jeleket magunk után” – adott hangot meggyőződésének Fodor Imre, Illyefalva község polgármestere.
Bartalis János Isten kezében című versét Nemes Levente színművész tolmácsolta a tőle megszokott hévvel és átéléssel.
Egy régi épület felújításával azokat is megtiszteljük, akik létrehozták – mondta végezetül dr. Diószegi László, a munkálatok finanszírozását lebonyolító Teleki László Alapítvány Igazgatója.
Az ünnepség himnuszaink közös eléneklésével ért véget.