Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Csóti György, a KJI igazgatója ez alkalomból elmondott beszédében felidézte, az intézet létrehozását annak a felismerése tette indokolttá, hogy a térségben végbement rendszerváltozások sem hoztak alapvető pozitív változást a Trianonban elszakított magyar nemzetrészek életében. Állítását többek között a Szlovákiában még mindig érvényben lévő és a felvidéki magyarságot továbbra is sújtó Beneš-dekrétumok érvényben levésére, az erdélyi magyarság vagyona visszaszolgáltatásának akadályoztatására, a kárpátaljai magyarok áldatlan helyzetére, valamint Beke István és Szőcs Zoltán igazságtalan elítélésére hivatkozva támasztotta alá.
Megtudhattuk továbbá, hogy a felsoroltak megoldásához is jogi segítséget nyújtó, budapesti székhelyű KJI három fő területen fejti ki tevékenységét. Állandó jogsegély szolgálatú, szám szerint huszonkét irodát működtet a Kárpát-medencében. A peres eljárások során szakmai és anyagi támogatást nyújt a külhoni ügyvédeknek. Továbbképzést biztosít határon túli fiatal magyar jogászoknak, joghallgatóknak és ügyvédeknek a kisebbségvédelem terén. Kizárólag olyan konkrét esetekhez nyújt pénzügyi segítséget, amelyeknél a magyarsága, vagy vélhetőleg a magyarsága miatt ért jogsérelem egyes személyeket, csoportokat és intézményeket. A KJI teljes erőbedobással azon dolgozik, hogy „a magyar fiatalok Kárpát-medence szerte kedvet és hitet kapjanak” a nemzetük tagjainak igazáért folytatott közdelemhez. El szeretné érni, hogy „minden egyes magyar ember teljes életet élhessen szülőföldjén, a Kárpát-hazában.
A továbbiakban a négy nagy történelmi régió egy-egy jogvédője világított rá az általa kiemelt ügy fejleményeire. A felvidéki Nagy Dávid ügyvéd a Magyar Hírlapnak adott interjúja miatt munkahelyéről, a Pozsonyi Városi Múzeumból menesztett Falath Zsuzsanna ügyének jelenlegi, mérsékelt derűlátásra okot adó állását ismertette.
Darcsi Karolina, a KMKSZ politikai és kommunikációs titkára a kárpátaljai magyarság helyzetéről szólva hangsúlyozta, hogy az Ukrajnában dúló háború szorításában a túlélésre és megmaradásra összpontosítanak.
Az erdélyi Mikó Imre Jogvédő Szolgálat képviseletében Sepsiszentgyörgyről jelen lévő Zsigmond József az úzvölgyi magyar haditemetőben 2019-ben történtek miatt indított perekről tartott beszámolót.
Losoncz Dávid ügyvéd az elszakított nemzetrészek közül most ugyan legjobb, de koránt sem rózsás helyzetben lévő vajdasági magyarság sajátos gondjaira mutatott rá.
Végül a nemzetük melletti kiállásukért öt év letöltendő fegyházbüntetésre ítélt kézdivásárhelyi férfiak képviseletében Beke István idézte fel és foglalta össze tömören a meghurcolásuk felháborító történetét.