Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Kovászna megyében már vannak jó példák arra vonatkozóan, hogy miként lehet a lebomlandó, organikus hulladékból modern technológiával természetbarát termékeket előállítani” – hangsúlyozta a program bemutatása kapcsán Mátyus Enikő, a Kovászna Megyei Kis- és Középvállalkozók Szövetségének (ASIMCOV) projektmenedzsere.
Országos, gyakorlati jó példaként említette az energetikailag szinte független Gelencét, ahol egy uniós pályázat révén, németországi és ausztriai modellek alapján közel öt év alatt biomassza-alapú fűtésrendszert vezettek be a közintézmények 90 százalékába. Az illyefalvi Meotis tejfeldolgozó az egyetlen az országban, amely tejsavóból energiaitalt készít, a barátosi Bartók Erzsébet szövőműhelyében kibontott gyapjúpulóverekből sző szőnyegeket alkalmazottjaival.
A sort a sepsiszentgyörgyi Wieb toys erősíti, amely kukoricahulladékból gyárt 3D nyomtatóval játékokat. A projektmenedzser hozzátette: Kovászna megye már felkerült a nemzetközi biopiactérre biogazdaság alapú vállalkozásaival, ezt szeretnék bővíteni.
A 400 ezer lej értékű, 2023 júniusáig tartó projekt keretében a jó példák és kezdeményezések tükrében megyei szintű stratégiát dolgoznak ki. A hosszú távú cél az önfenntartó települések létrehozása, helyi termékek értékesítésével, munkahelyteremtéssel. Munkacsoportot hoznak létre minden Kovászna megyei településen, képzéseket szerveznek, elsősorban a fiatalokat szólítják meg önkormányzatok, civil szervezetek, mezőgazdasági referensek bevonásával. <<
(KMT-sajtóiroda)