Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Kitüntették az év önkéntesét és civil szervezetét

Kitüntették az év önkéntesét és civil szervezetét Kovászna megye

Hétfőn a kézdivásárhelyi Vigadó galériájában a Civilek Háromszékért Szövetség (CIVEK) a tavalyi év legsikeresebb háromszéki civil programját és az év önkéntesét díjazta.

Hirdetés
Hirdetés

Ráduly Attila, a CIVEK és a céhes városbeli Zöld Nap Egyesület (ZNE) elnöke köszöntötte az eseményen megjelenteket. „Sosem rendeztük ilyen későn, októberben a díjátadót, idén azonban visszazökkentünk a régi kerékvágásba, így bízom benne, hogy jövőre, amikor hamarabb meghirdetjük a kiírást, sokkal több pályázat közül kell a zsűrinek nyertest választania”, fejtette ki. Bereczki Kinga, a CIVEK tiszteletbeli elnöke a kezdeteket idézte fel.

– 2015-ben határozta el a CIVEK a díj létrehozását, melynek célja, hogy szélesebb körben megismertesse a közösségünkért tevékenykedő civil szervezeteket és önkénteseket, és társadalmi elismerésben részesítse őket – hangsúlyozta. A folytatásban arra buzdította a civil szervezeteket, ragadjanak meg minden pályázati lehetőséget.

Az év önkéntese díjra pályázó négy jelölt tevékenységét értékelő Bereczki Kinga (Amőba Alapítvány), Kis Emese (Pro Schola Kulturális és Nevelési Egyesület) és Bardócz Csaba (Csillagösvény Egyesület) összetételű zsűri döntése értelmében Székely Emőke, Márton Fanni-Bíborka (Zöld Nap Egyesület) és Lázár Arnold (Gyulafehérvári Caritas) emléklap mellett a Tortoma Könyvkiadó és az Amőba Alapítvány által felajánlott könyvjutalomban részesült, a Multinr. Kft. által biztosított 500 lejt pedig az év önkéntesének kikiáltott Szigyártó Emese (Együtt a Rák Ellen a Jövőért Egyesület) vehette át.

Az Év Civil Szervezete díjra érkezett 5 pályázatot elbíráló Biszak Enikő (Kézdivásárhelyi Nők Egyesülete), Hoffmann Edit (Gaál Mózes Közművelődési Egyesület) és Bakó Rozália (Sapientia EMTE) döntése eredményeként könyvjutalmat és emléklapot kapott a Kendu Egyesület a Bringa Akadémia 2. című programjáért, a Torjai Ifjúsági Szervezet (Gyereknap) és a Gyulafehérvári Caritas (Gyermekváros), míg a Nexxon Kft. által nagydíjként felajánlott 1000 lejen a ZNE (a helyi sportirodával karöltve szervezett Kalith Attila Sportnap című rendezvényért) és a Diakónia Keresztyén Alapítvány – Írisz Ház (Outsider Art nevű programjáért) osztozkodott.

„Tavaly vetődött fel az ötlet, hogy évente egyszer sportnapot rendezzünk Kézdivásárhely első Pro Urbe díjasa emlékére, melynek első kiadása több száz helyi lakost mozgatott meg”, jegyezte meg Ráduly Attila. „Tizenegyedik alkalommal rendeztük meg a programot, melynek célja, hogy az az értelmi fogyatékkal élő személyek művészet által kifejezzék önmagukat, tehetségüket s ezzel érzékenyítsék a kívülállókat. A 70 pályázó által beküldött 172 munkából válogatott kiállítást idén első alkalommal a Bukaresti Nemzeti Könyvtárban rendezték meg”, részletezte a díjat átvevő Tatár Orsolya. Az eseményt Borsó Andrea és Fejér Ákos Bence, a Bod Péter Tanítóképző Gligor Zoltán és Kis Emese tanárok által felkészített diákjai szavalattal és népdallal tették színesebbé. <<

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás