Örök dicsőség a magyar hősöknek!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A meghitt hangulatú és felemelő ünnepségen Tóth László főkonzul mellett jelen volt Tamás Sándor, Háromszék megválasztott vezetője és Antal Árpád András, a megyeszékhely polgármestere is.
A különleges alkalomra való ráhangolódást az Antal Tibor népdalénekes ajkairól felcsendülő gyimesi katonanóta biztosította, az egykori honvéd méltatását pedig Tóth László főkonzul olvasta fel. Elhangzott véleménye szerint „nincs a világon közösség, nemzet vagy ország, amely valamilyen módon ne ismerné el a rendkívüli teljesítményeket. Ez nem csak az egyén, hanem a közösség számára is fontos, hiszen megerősíti a nemzet önbecsülését, hozzájárul a jelen, a mindennapok megéléséhez, erőt ad a jövőért, a megmaradásért vívott küzdelemhez.”
Megtudhattuk továbbá, hogy Magyarország állami kitüntetéseit a köztársasági elnök adományozza a miniszterelnök előterjesztésére. A Magyar Érdemrend a nemzet szolgálatában, az ország fejlődésének elősegítésében, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett kimagasló, példamutató tevékenység elismerése.
Az 1924. július 16-án Árkoson született, de évtizedek óta Sepsiszentgyörgyön élő vitéz Bartha Mihályról szólva a magas rangú diplomata elmondta, 1943. október 4-én sorozták be katonának, és 1944 augusztusában vezényelték az Úz völgyébe. Itt a 11. Székely Határőr Zászlóalj nehézfegyver-századának tagjaként esett át a tűzkeresztségen a hatalmas erőkkel támadó szovjet hadsereggel szemben augusztus 26-án vívott csatában. Az egykori ütközet helyét 1965 óta évi rendszerességgel felkeresi, és fejet hajt a két világháborúban, a haza védelmében ott elesettek emléke előtt.
A Magyar Érdemrend lovagkeresztjét a főkonzul honvédegyenruhába bújt hagyományőrzők tisztelgése közepette nyújtotta át a könnyekig meghatódott kitüntetettnek a nemzeti és székely zászlóval díszített udvaron. Az indoklás szerint „az 1944-es Úz-völgyi csatában tanúsított bátor helytállása, valamint az ott elesett katonák emlékének ápolása érdekében végzett több évtizedes munkája elismeréseként részesült” benne.
„Háromszék vármegye közönsége nevében” Tamás Sándor emléklapot adományozott a sepsiszentgyörgyiek szeretett és tisztelt Misi bácsijának a II. világháborúban tanúsított hősies kiállásáért, és mindazért, amit Székelyföldért tett. A veteránok előtt való tisztelgés nem csak székelyhez illő katonadolog, hanem becsületbeli ügy is a ma élők és elkövetkező nemzedékek részéről a magyar hazáért harcolókkal, a Székelyföldért időnként a vérüket is elengedőkkel szemben – hangsúlyozta az elöljáró. Antal Árpád András virágcsokorral köszöntötte az egykori hadfit, és kívánt neki erőt, egészséget.
Tavaly nyáron az Azonnali.hu videóinterjút készített az utolsó Úz-völgyi veteránnal a nem sokkal előtte meggyalázott katonatemetőben. Elmondta, mit szól ahhoz, hogy román parcellát tettek oda, ahol az ő bajtársai is nyugszanak. „Úgy látszik, ez a barbár nép reánk támadt erősen. Szégyen, gyalázat, hogy ebben a 95 éves korban megéltem ezt is, hogy ilyet elművelnek velünk szemben, magyarokkal. A temetőt mi alkottuk, mi csináltuk, mi javítottuk, kaput csináltunk, mindent csináltunk. Beült a fecskefészekbe a román!” – fogalmazott.
Örök dicsőség a magyar hősöknek!
Örök dicsőség a Magyar Királyi Honvédség katonáinak!