A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Oros szerint a tárca egyszerűsítette azt az eljárást, amellyel a gazdák igényelhetik a minisztérium támogatását. A szaktárca megtéríti a biztosítási díj 70%-át, amennyiben a gazda megküldi a biztosítási kötvény, a befizetésről szóló nyugta és a személyi igazolvány másolatát, illetve megjelöli a megfelelő bankszámlaszámot.
Szőcs László, a Safety Broker területi igazgatója szerint, „ez így kicsit meredek megfogalmazás”, mert egészen a múlt hónapig a minisztérium olyan feltételeket támasztott, hogy a gazdák lemondtak arról, hogy megpróbálják visszaigényelni a biztosítási díj – az akkori jogszabály szerint – 50–70 százalékát. Másrészt, való igaz, hogy kevesen foglalkoznak ezzel az „erősen kockázatos” területtel.
– Csak az Agra és a Groupama biztosítónál lehet aszálybiztosítást kötni, és a City Insurance készül belépni a piacra. Ezek is csak az őszi gabonára és repcére, illetve a tavaszi kukoricára és napraforgóra kötnek biztosítást, kizárólag április 30-áig. A többi biztosító úgy ítéli meg, hogy az ilyen jellegű kötvények olyan óriási kockázattal járnak, hogy nincs az a biztosítási díj, amiért bevállalják – magyarázta a szakember, aki kiemelte: minden egyébre (szél, tűz, vihar) folyamatosan lehet kötni biztosítást.
A tárcavezető becslése szerint az őszi kultúrákkal országszerte bevetett 2,9 millió hektár körülbelül egyharmadát károsította az idei szárazság, és azt mondta: a kormány minden gazdát kártalanítani fog.