Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A biomassza klaszter elnöke elmondta, a napokban Brüsszelben zárták le a 2016-ban elindított, BioVill nevű támogatási programot, amelynek célja volt az energetikailag önellátó települések kialakítása, illetve faőrleménnyel működő fűtésrendszerek kivitelezése.
A Green Energy klaszter fahulladékot újrahasznosító fűtésrendszerek kialakítását célzó programja nemrégiben innovátor díjat is érdemelt a MIÉRT Akadémia – Okos települések témában szervezett eseményén. A sepsiszentgyörgyi biomassza klaszter által Gelencén és Esztelneken kialakított mintafalvak projektjét 130 javaslatból választották be a 4 díjazott pályázat közé, részletezte Vajda Lajos. Hozzátette: bár úgy érzik lassan, de haladnak ezen a téren. Kiemelte, a projekt fontos megvalósítása, hogy helyi elképzelés és megoldás alapján készülnek olyan automatizált, okos biomassza-kazánok, amelyeket egyre többen használnak. Ezekről jelenleg készítenek egy térképet, amellyel népszerűsíteni szeretnék a kezdeményezést.
Vajda Lajos magyarázata szerint nem nagy fűtésrendszereket promoválnak, hiszen Bodzaforduló a rossz példa arra, hogy évekkel ezelőtt több millió eurós beruházásból létrejött egy nagy hőközpont, amely nem tud megfelelően működni, mert azt hitték, hogy „semmiből lesz az energia”. A Green Energy klaszter által népszerűsített modell szerint a mintafalvakban a lakosság bevonásával összegyűjtik a fahulladékot, amelyet beőrölnek, és a biomasszát a helyi közintézmények fűtéséhez használják.
A Green Energy klaszter januárban egy újabb projektet indít. Az Agro Bio Heat nevű program a mezőgazdasági hulladék és a legelőtakarításból származó fűtőanyag hasznosítását célozza, közölte Vajda Lajos. Rámutatott, hogy most, amikor a tűzifa ára elképesztően magasra ugrott, érdemes a hatékony tüzelésre odafigyelni.