Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A régi kommandói tábort 2014-ben adta át a megyei önkormányzat a népiskola ügykezelésébe, miután azelőtt hosszú évekig kihasználatlanul állt. A leromlott faházikókat lebontották, az új létesítmény építését a megyei tanács finanszírozta egy 4,5 millió lejes keretből.
Megtörtént a területrendezés is, folyamatban van az épület felszerelése, bebútorozása és a turisztikai hatóságtól a minősítés megszerzése, a remények szerint novemberben használatba adhatják a hárommargarétás, 60 személy nyári-téli ellátására alkalmas létesítményt. Az épülethez tartozik egy multifunkcionális pálya, valamint egy tábortűz-hely is.
Az ifjúsági tábor közvetlen közelében hamarosan elkezdődik a korábban leégett kommandói iskola helyett egy új, az óvodát és egy konferenciatermet is magába foglaló tanoda építése, melyet nagyobb részben kormánytámogatásból finanszíroznak, az elképzelések szerint legtöbb négy éven belül fejeznék be.