A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Eltörölték a 2004/273-as törvény azon rendelkezését, mely szerint az örökbe fogadható gyermek negyedfokú rokonait is fel kellett kutatni, és megkérdezni, nem óhajtja-e felnevelni a kiskorút, mert ez igen nehézkes és hosszas folyamat volt” – nyilatkozta Csép Andrea képviselő, az RMDSZ Maros megyei szakpolitikusa. Másik fontos módosítás, hogy az örökbefogadói bizonylat ezentúl nem két, hanem öt évig lesz érvényes. Ezután a leendő örökbe fogadó szülők mindenféle felméréskor, illetve a tanfolyam elvégzésekor használhatják, igényelhetik a magyar nyelvet. Továbbá nőtt azon juttatások összege is, amellyel az örökbefogadást serkentené az állam: enyhe és középsúlyos fogyatékkal élő vagy nagyobbacska, 3–6 éves gyerek nevelése esetén 600 lejes, 7 évesnél nagyobb, három testvér vagy súlyos fogyatékos gyermek örökbefogadása esetén 900 lejes juttatásra jogosultak a szülők, egy évben egyszer pedig 1500 lejt is térítenek nekik az esetleges rehabilitációs költségekre.
„Háromszéken a gyerekre várók eddig is anyanyelvükön végezték a tanfolyamot, de mindenképpen jó, hogy ezt a jogot hivatalossá tették” – mondta Vass Mária, a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi vezérigazgatóság vezetője lapunknak. Mint azt megtudtuk, megyénkben tavaly 17, idén viszont csak 8 örökbefogadást véglegesítettek, a sürgősségi állapot és a vészhelyzet korlátozásai közepette igen lelassultak a folyamatok, nehéz a kapcsolattartás a leendő szülőkkel, az ügyek vontatottan haladtak a törvényszéken is. Jelenleg 12 család szerepel várólistán.