Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„A törvényjavaslatot a különböző ifjúsági szervezetek segítségével állították össze, célja pedig biztosítani a jogi keretet az ifjúságpolitika kidolgozásához és alkalmazásához. A tervezet többek között előírja, hogy a központi és helyi hatóságoknak, önkormányzatoknak, illetve az ezek alárendeltségében működő intézményeknek és közszolgálatoknak kötelességük pénzügyi támogatásban részesíteni az ifjúsági tevékenységeket” – magyarázta Kelemen Szilárd, a Háromszéki Ifjúsági Tanács (HÁRIT) elnöke, aki más érdekességekre is felhívta a figyelmet a törvény kapcsán.
Mint mondta, 2016-ban már elkezdődtek a tárgyalások a törvénymódosítással kapcsolatban, akkor az ifjúsági szervezetek vezetői és a kormány tagjai beszélték át részletesen, hogy mi kerüljön ebbe a törvénybe. Később ismét módosítottak a tervezeten, de kihagyták az érintettek véleményét, viszont Cseke Attila képviselő és Antal Lóránt szenátor segítségével sikerült belevinni azokat a kitételeket, amelyek a magyar ifjúsági szervezeteket is érintik.
Kelemen Szilárd elmondta, összességében elégedettek azzal, amit a kerettörvénybe foglaltak az általuk javasoltakból, hiszen több lehetőségük lesz a hátrányos helyzetű fiataloknak, csoportoknak is, de a finanszírozási lehetőségek is megváltoztak. Bekerült a törvénybe az is, hogy a helyi és megyei önkormányzatok a jövőben ne csak pénzzel támogathassák az ifjúsági szervezeteket, hanem infrastrukturális és más lehetőségekkel is.