Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tegnap rendkívüli ülésen fogadta el a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a 2018-as évi költségvetését. A város elöljárói valamivel több, mint 105 millió lejes bevétellel számolnak, vagyis 7 millió lejjel kevesebbel, mint 2017-ben. Ez a hiány elsősorban a befektetési tételeket érinti.
Antal Árpád polgármester a költségvetési terv ismertetésekor kifejtette, általában ünnep egy önkormányzat költségvetésének az elfogadása, idén a kormánynak mégis sikerült elrontania forráselvonó és központosító praktikáival, így például a személyi jövedelemadó és az oktatási intézmények fizetési tételeinek átcsoportosításával. A politikus szerint a kormány intézkedései a helyi autonómia ellen irányulnak, és tart attól, hogy a trend folytatódik.
A kiesett jövedelmek ellenére úgy alakították ki a költségvetést, hogy az ne okozzon zavart az önkormányzat és a város működésében. A polgármester szerint a kulturális intézmények prioritást élveztek, ezért ezek költségvetése nemhogy csökkent, hanem még nőtt is. Akárcsak a de minimis adó-visszaigénylési programra szánt keret. Abszolút számokban az oktatás és a kultúra 20 milliót kapott, ilyen volumenű tétel csak az infrastrukturális fejlesztésekre jut. Abszolút számokban a szociális szféra 15, a környezetvédelem 5, más fejlesztések 4,6, a közszállítás 3,5, a sport 3,3, a köztérfelügyelet 2,5, míg az egyházak 1,3 millió lejhez jutnak.
Az ellenzéki képviselők javaslatait beépítették a költségvetésbe, ezért az Erdélyi Magyar Néppárt mindkét képviselője megszavazta a határozatot: mind az Oltmező és Păiș David, mind az Orgona és a József Attila utcák rendezése bekerült az idei költségvetésbe.