A helyi rendőrök is fellépnek a korrupció terjedése ellen
A sepsiszentgyörgyi helyi rendőrök a Korrupcióellenes Igazgatóság felkérésére csatla...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A baróti temető katolikus részén az egyháztanács döntésének értelmében kivágják a fenyőfákat, lévén, hogy azok már idősek, és úgy állapították meg, hogy veszélyt jelenthetnek a sírokra. A város másik részén ugyanakkor tájseb gyógyítására készülnek, pótolnák a patakmeder-szabályozás miatt kivágott fákat.
A temető amolyan parkként is szolgálta a várost, a fenyőfák hűvös árnyékát nyáron sokan választották délutáni sétájuk színhelyéül. A sírkert képe azonban változóban: jó pár fát már kivágtak, a többi is következik.
– Az egyháztanács döntött így, a fákat nyolcvan-kilencven évesekre saccolta, és attól tartva, hogy vihar esetén kidőlve kárt okozhatnak, eltávolításukról határozott – mondta Ráduly László egyházi gondnok, hozzáfűzve, hogy most az időjárás miatt egyelőre leálltak a további munkával. – Jómagam azt szerettem volna, ha egy szakember is véleményt mond a fák állapotáról, s az egészségesek legalább megmaradnak, de a határozat úgy szól, mindegyiket ki kell vágni.
Eddig mintegy féltucatnyi fenyőfát vágtak ki a temetőből, még körülbelül ugyanannyi talpon van. Itt található egyébként egy védett cserefa is, a valamikori palkócserei erdő egyetlen, még élő, 250-300 évesre becsült tanúja – ennek nyilvánvalóan nem esik bántódása. Másrészt a Barót-pataka mentén lakók díszfák ültetésével számolnák fel az itt keletkezett „tájsebet”, ahogyan a Víz utca lakói nevezték a patakmeder szélesítés-mélyítés miatt a fák kivágása után maradt kopár martszakasz látványát.
Lázár-Kiss Barna polgármester ezzel kapcsolatban megígérte, az önkormányzat besegít a lakóknak díszfákkal, de csak annyi facsemetét ad nekik, amennyit maguk is vesznek erre a célra.
– A tapasztalat az, hogy ha közösen fektetünk be valamibe, azt jobban megbecsüli a lakosság is – magyarázta.
Részletezte példaképp, hogy bár a Kossuth utca egy részén korábban fákat ültetett az önkormányzat, volt olyan is, amelyiknek gondját viselték, másokat azonban kitörtek. Ami a patak mentét illeti, az elöljáró véleménye az volt, hogy a zöldövezet miatt különösebb aggodalomra nincsen ok, hiszen néhány évvel ezelőtt a városon kívül is ugyanúgy kivágták a fákat a patak mentén, de mostanra már ismét kezdett kiújulni ott a növényzet, és szerinte ugyanez fog történni a város között is.
A baróti temető református részén kinek a döntése nyomán vágtak ki alig 20-25 éves fenyőket????