Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kerettantervben 2017-ig az informatika csak opcionális tantárgyként szerepelt, bár sok diák akkor is választotta, közkedveltnek számított. Tavalytól azonban a heti egy informatikaóra is kötelező lett a cikluskezdő ötödik osztályokban, majd végig 8. osztályig. A minisztérium bevezette az úgynevezett TIC-et, ami információ- és kommunikációtechnológia, a gyakorlatban a tananyag fele számítógép-ismeret, a másik fele pedig programozás. A tantárgyat heti egy órában tanulják a diákok, a szaktanárok szerint indokolt volt bevezetni, mivel a 21. században elkerülhetetlen a számítógépek, programcsomagok, alkalmazások menetének megismerése.
A gond csak az, hogy ebből a tárgyból tanárhiány van, főleg vidéken. Kiss Imre, Kovászna megyei főtanfelügyelő elmondta: számos községben matematika- és fizikatanárok vállalták fel az oktatást. A városokban sikerült megoldani, ugyanis az iskolákban már voltak informatikatanárok, akik felső tagozaton tanítottak.
Ugyanakkor képzést is szerveztek, ezen Háromszékről 75 pedagógus vett részt, a jövőben pedig folytatják a szakmai és metodikai képzést. Az oktatási minisztérium szakemberei elsőként azokat képezték ki, akik felkészítik az informatikai szakképesítéssel rendelkező oktatókat. A tanfelügyelő szerint az informatikatanár-hiány fokozódni fog a jövőben, erre próbálnak kurzusokkal felkészülni, de diplomás tanárok is vizsgázhatnak egy-egy katedrára. <<