Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Első feladatként verselemzést kaptak tegnap a magyar nyelv és irodalomból vizsgázó érettségizők, a második pontnál szövegértési feladatot, a harmadiknál az utazás, illetve az önfeláldozás gondolatához kapcsolódó irodalmi műelemzést.
„A tételek felépítése ismert, a kérdések kalauzolnak, ez kiszámíthatóságot jelent, mégis a cél elsősorban az, hogy a világról gondolkodó, önmagukra is reflektáló egyéniségeket tükrözzenek a dolgozatok” – nyilatkozta lapunknak Deák Ferenc, a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Líceum magyartanára, akit a tételek értékelésére kértünk fel.
Az első pontnál a reálszakosok Nagy László Ki viszi át a szerelmet, a humán szakosok József Attila Nem emel föl című versét kapták. A költői hivatásról és egy modern létállapotról, az elidegenedésről elmélkedni a magyarórák is alkalmat nyújtanak. Deák Ferenc meglátásában a meglepetés-szövegek, ritkán elővett versek inkább teret adnak a gondolkodásnak, a kísérletezésnek, nem is szoktak a diákok visszariadni tőle.
Az érettségi dolgozat második pontjában publicisztikai–ismeretközlő szöveg alapján nemcsak azt kell bizonyítaniuk, hogy azt egészében megértették, hanem azt is, hogy tudásukat továbbviszik, véleményük van, és érvelni tudnak azzal kapcsolatban.
A harmadik pontnál a humán szakosoknak az utazás motívumát kellett kiemelniük Kosztolányi Dezső Pacsirtájából, Jókai Aranyemberéből vagy Krúdy Gyula A hídon című novellájából, a reál szakosok pedig a mártírium gondolatához rendelhettek irodalmi műveket, a Margit-legendától kezdve, a Szigeti veszedelmen keresztül, Jókai a Kőszívű ember fiai című regényéig. A magyartanár szerint ez volt a leginkább leckeközpontú tétel, de a tág keretek a kreativitásra is alkalmat nyújtottak.