Kézdivásárhelyen született, Amerikában vált népszerű fotóssá
Dienes Andor György, a Kézdivásárhelyen született, majd világhírűvé vált fényképész,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bíró László sepsiszentgyörgyi városgazda szerint a bírságok közmunkával való behajtására vonatkozó törvény nincs jól kidolgozva, mert azok, akik nem fizetnek, és akiktől nincs, amit lefoglalni a végrehajtóknak, nem hatódnak meg a felszólításoktól.
– Civil perek után megkapjuk a törvényszéki végzéseket, de nem tudjuk munkába állítani az adósokat, csak akkor, ha önszántukból jönnek dolgozni. Ez persze nem történik meg, így kérjük a rendőrséget, hogy hozzák be őket, de az elmúlt évek során ilyenre még nem volt példa, senkit nem kísértek be közmunkára. Havonta többtucat ilyen végzés érkezik a hivatalhoz, és ezeknek a 10%-át sem sikerül ledolgoztatni. Az ügyészségi döntéseknél (bűnügyi perek után) viszont ügyészi utasításra bekísérik az elítélt személyt, és az ledolgozza adósságát a közösség felé – magyarázta Bíró.
Máthé László, a Tega Rt. köztisztasági vállalat vezetője úgy látja, hogy a törvényben túl sok a kiskapu, ezt használják ki többen.
– Egy év alatt napi 2 órában kell ledolgozni a kirótt büntetést – részletezte Máthé. – Azonban többen orvosi igazolásokkal bújnak ki a felelősség alól. Amikor lejár a periódus, mi jelentjük, hogy sikerült-e ledolgoztatni az órákat. A bűnügyi eseteknél átláthatóbb a rendszer, ott a felügyelőtisztek bekísérik az egyént, a rendőrség követi és számon kéri a ledolgozott időt. A bírságok esetében is akadozik a rendszer, az adós rá se ránt kötelességére, az adósság pedig egyre gyűl.
Itt zömében ismét cigányokról van szó, akik mint köztudott másképp sem szaggatják el a hámot. A birságokat pedig hiába róják ki mert az teljesen hidegen hagyja öket,mert tudják,hogy úgy sem lehet rajtuk behajtani.