Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tamás Sándor (képünkön jobbra) azt mondja: a mai napig „nagyon jó döntésnek” tartja, hogy 2010 óta háromszázhetven kórház került az önkormányzatokhoz.
– A megyei önkormányzat jobb gazdája a kórházaknak, mint amilyen az állam volt, és ezt bizonyítja az elmúlt tíz év alatti sok beruházás, felújítás, eszközbeszerzés, de szervezés tekintetében is jobban állunk, mint amikor a kórházak állami tulajdonban voltak. Ezt a munkát szeretnénk folytatni – mondta el megkeresésünkre a megyetanácselnök.
Hozzátette: az önkormányzatok saját és pályázati forrásokból nagy összegeket juttattak a kórházaknak, ezen kívül a civil társadalom és a vállalkozói szféra is sokat támogatta a szóban forgó intézményeket. Azáltal, hogy a kórházak menedzsmentje átkerült a helyi, illetve a megyei önkormányzatokhoz, ezek tulajdonképpen „a helyi közösséghez kerültek közelebb”.
Nelu Tătaru az elmúlt harminc év kormányait tette felelőssé a kialakult helyzetért, és azt mondta: az egészségügyi reform feltételezné a törvénykezés és a kórházak adminisztrálásának radikális módosítását, ugyanakkor szükség lenne arra, hogy a kórházak irányítását visszavegyék az egészségügyi minisztérium hatáskörébe. A téma a karácsonkői (Piatra Neamţ) kórháztűz miatt vált aktuálissá. Szombaton este tűz ütött ki az ottani kórház intenzív osztályán, amelyben tíz beteg életét vesztette. Megsérült továbbá két orvos és két asszisztens is, az egyik orvost egy belgiumi kórházba szállították.